Регіональні сайти Люстрації 2.0

Ми нікого не відбілюємо і відбілювати не збираємось

Гречка

Сайт “Гречка” опублікував статтю під назвою “На Кіровоградщині громадська організація відбілює репутатцію кандидата в нардепи”, в якій фактично завинувачує громадську ініціативу “Люстрація.Кіровоградщина” в тому, що ми намагаємось створити позитивний імідж (тепер вже) кандидата в народні депутати Артема Стрижакова.

Досить дивним для нашої команди здалися висновки автора статті. Хотілося б прокоментувати їх.

Якщо громадянин бажає взяти участь у проекті “Люстрація.Кіровоградщина”, він принаймні прочитає усю інформацію щодо проекту в розділі “Процедура” а також буде слідкувати за нашими новинами проекту. Тоді в нього не виникне жодних питань щодо прозорості та неупередженості процесу.

Стосовно анкети Артема Стрижакова хотілося б зазначити наступне:

  1. Результати голосування може передивитися будь-хто і зробити свої висновки. Програма відсіює голоси з одного і того ж облікового запису, зареєстрованого на сайті, а також голоси із тимчасових поштових скриньок. Тому, хто сумнівається в результатах голосування, може сам дослідити всі голоси за анкету Стрижакова.
  2. Оскільки Артем Стрижаков висунув свою кандидатуру на вибори до Верховної Ради, його анкета повертається на голосування – так ми робимо для всіх кандидатів (можливо, не так швидко, як хотілося б – але ми публікуємо анкети кандидатів). Голосування по анкетам, які повернулися із списків “Довіри” та “Недовіри” продовжується до 26 жовтня 2014 року. Оскільки в анкетах не враховуються дії програми, що відсіює нечесні голоси, в анкетах будуть відображені всі голоси.

Стосовно розділу “Народний резерв”. Щоб не виглядати сумними невігласами або смішними крикунами, слід, знову ж, уважно читати сайт. У рубриці “Народний кадровий резерв” ми публікуємо всі анкети, які надсилають нам громадяни. Звісно, якщо анкети заповнені правильно та мають необхідний мінімум даних. За ці анкети громадяни так само можуть голосувати, але 1 місяць. Ми не можемо ставити в цей розділ анкети за принйипом “брат-сват”, чи “хороший-поганий” – тоді буде зламано принцип неупередженості. Все вирішують громадяни.

Від свого імені скажу одне: “відбілювання” Артема Стрижакова, з яким ми активно дискутували на каналі “Кіровоград” виглядає принаймні смішно. Його, як “регіонала” я не можу бачити у владі взагалі і особисто для мене, як координатора ініціативи з люстрації, ця людина люстрацію пройти не може. Але справа в тім, що на сайті “Люстрація.Кіровоградщина” голосують громадяни, і їхні голоси підсумовуються під пильним оком адміністрації сайту, щоб уникнути будь-яких накруток. До підбиття підсумків я не маю жодного відношення і впливати на результати голосування не можу – і всі мають змогу в цьому пересвідчитися. До того ж, наша команда наголошувала на тому, що віднесення посадовців та депутатів до списків “Пройшов люстрацію” та “Не пройшов люстрацію” – це не останній етап громадської люстрації. Чомусь “Гречка” цього не зрозуміла.

Віктор Медвідь, координатор проекту “Люстрація 2.0”

Залишити відповідь

Top