Регіональні сайти Люстрації 2.0

Активісти розповіли про плюси та мінуси нового парламенту

парламент

Новий український парламент впродовж своєї першої сесії проявив себе як з кращого, так і з гіршого боку. Про це йдеться у повідомленні громадського руху “Чесно”.
Активісти навели загалом шість негативних і сім прецедентних моментів.

Серед негативних були названі наявність “кнопкодавів” (таких виявилося 14), систематичних прогульників, присутність п’яти фігурантів антикорупційних розслідувань серед керівництва комітетів, голосування з порушенням процедур (“всліпу” – за бюджет, повноваження РНБО та Мінінформполітики), присутність у Раді 64-х депутатів, які голосували за закони 16 січня, а також той факт, що дев’ять комітетів не оприлюднюють протоколи засідань та стенограми.

Серед новацій Ради активісти вказали її відкритість для звичайних громадян, відсутність КПУ, присутність жінки у президії, перебування депутата у в’язниці країни-агресора, присутність конституційної більшості у коаліції, відсутність депутатів, які голосували 16 січня, серед керівництва комітетів, розпорядження спікера про оприлюднення депутатами своїх помічників і декларацій, а також про забезпечення прозорості комітетів.

Українська правда

Залишити відповідь

Top