Регіональні сайти Люстрації 2.0

Активісти вимагають ухвалити закон про люстрацію 16 вересня

фото: rbc.ua
фото: rbc.ua

Закон про очищення влади або люстрацію громадські активісти вимагають ухвалити вже у вівторок 16 вересня.

Єгор Соболєв, Люстраційний комітет:
“Ми вимагаємо, щоб в цей день був проголосований “Закон про очищення влади” разом із законом про Угоди з ЄС. Це буде дуже символічно, якщо дві ключові мрії Євромайдану будуть узаконені парламентом в один день – європейський вибрів України і люстрація.”

Закон, над яким працювали і громадськість, і міжнародні експерти, вже пройшов перше читання.

Лишилися поправки, що їх має затвердити профільний комітет.

Та і цей процес, переконують автори закону, затягується. Комітет, половина якого складають комуністи та регіонали, не збирається.

Юрій Дерев’янко, позафракційний:
“Нам дуже важливо, щоби комітет провів своє засідання або завтра, або в понеділок, або зрештою у вівторок між засіданнями. Якщо комітет до понеділка не збереться, я думаю, що будуть ініціативи депутатські, і ми будемо ініціювати те, щоби комітет був замінений на інший.”

Польські експерти, які допомагали працювати над законом, переконують: процес очищення влади може затягнутися і на 10, і на 20 років. Нинішні ж проблеми в Україні – частково зумовлені зволіканням.

Радислав Петерман, Національний інститут пам’яті, Польща:
“Вирішальним у проведенні люстрації в Польщі став перш за все політичний консенсус. Діалог, який тривав кілька років, допоміг створити певну угоду, в рамках якої в нас і відбулася люстрація. Навіть враховуючи фактор війни, зараз все залежить від вас. Взагалі люстрацію треба було провести ще 23 роки тому. Але не провівши її на даному етапі, в майбутньому можете стикнутися з іще більшими проблемами, ніж маєте зараз.”

Euronews

Залишити відповідь

Top