Регіональні сайти Люстрації 2.0

АП: люстрація – це обіцянка влади суспільству, що повернення до минулого не буде

Люстрація

Сьогодні дуже важливо, щоб влада продемонструвала суспільству, що повернення до минулого, в якому багато беззаконня та корупції, вже не буде. Тому, з прийняттям закону про люстрацію парламент, Президент і Уряд відкритий дали суспільству таку обіцянку. Таку думку висловив керівник Головного департаменту гуманітарної політики Адміністрації Президента України Юрій Рубан в ефірі БТБ, передає УНН.

“Фактично влада публічно взяла на себе зобов’язання перешкоджати поверненню до минулого за допомогою прозорих механізмів. Це дуже важливо для всіх ”, – сказав він.

“Єдине, що крім грубої сили може стримувати суспільство, це впевненість у справедливості влади. Якщо люди розуміють, що влада все-таки в якійсь мірі справедлива, то суспільство упокорюється з нею, і навіть підтримує. Для нас зараз це важливо ”, – сказав Рубан.

“У нашому випадку, люстрація це не просто сьогохвилинне позбавлення від тих чи інших політиків. Цей процес і так вже почався в якійсь мірі. Хтось втік, як Янукович, хтось просто опинився не при справах, когось не переоберуть у парламент на новий термін і так далі. Влада дуже важливо показати, що повернення до минулого вже ніколи не буде. Бо надто велика ціна заплачена, занадто багато крові пролилося. Але в теж час зберігається відчуття того, що у владі подекуди ще витає бажання повернутися В жовтні 2013 року, просто вже без Януковича. Щоб цього не було, і люди переконалися, що влада налаштована рішуче відмежуватися від минулого, і був прийнятий закон про люстрацію ”, – підкреслив Рубан.

УНН

Залишити відповідь

Top