Регіональні сайти Люстрації 2.0

Борис Колесніков готує закон про люстрацію

Колесніков Борис

Народний депутат України, секретар президії політради Партії регіонів Борис Колесніков вважає, що проводити парламентські вибори можна тільки після того, як в країні буде досягнуто миру і прийнята нова Конституція. Про це йдеться в повідомленні на офіційній сторінці політика в мережі Facebook.

“Повинна бути реалізована формула: спочатку світ, потім – нова Конституція, і тільки потім – вибори. Не можна проводити вибори в ситуації, коли близько 9,5 млн виборців фактично відрізані від можливості волевиявлення. Тим самим влада фактично підтверджує, що не визнає громадянами України переважну частину жителів східної України, охопленої сьогодні війною. Однією з причин відмови від “мажоритарки” є спроба влади сором’язливо сховати за пропорційною системою факт виключення з виборів порядку 44-х виборчих округів з 225-ти “, – заявив народний депутат.

Гарантією миру, на думку Колеснікова, має стати нова Конституція. Політик вважає, що в країні необхідно провести децентралізацію, в рамках якої мають бути врегульовані міжбюджетні, адміністративні та гуманітарні відносини центру і регіонів.

Народний депутат також виступив за виборність глав регіонів.

“Люди, що живуть як у Львові, так і в Донецьку, повинні мати право вибирати місцеву виконавчу владу. Глава обласної державної адміністрації – не надіслали з центру людина, а повноправний представник виборців регіону, який повністю їм підзвітним. Щоб потім ніхто нікого не приковував ланцюгами до “ганебним” стовпів на головній площі обласного центру – людям просто потрібно дати можливість самим вибирати главу свого регіону “, – підкреслив Борис Колесніков.

Крім того, політик вважає, що позачергові парламентські вибори в нинішньому вигляді не приведуть до оновлення влади. В парламент, за його словами, пройдуть “ті ж особи”, а принципово картина не зміниться. Щоб домогтися реальних змін, люстрацію потрібно закріпити законодавчо.

“У провладних фракцій парламенту є бажання задовольнити запит суспільства і провести люстрацію? Будь-ласка! Я готовий підтримати. Вже найближчим часом ми з моїм колегою Дмитром Шпеновим запропонуємо закон, згідно з яким всі штатні співробітники КПРС і ВЛКСМ не матимуть права брати участь у виборах. Далі – всі міністри, депутати, губернатори, прем’єр-міністри, віце-прем’єри, президенти, які з 1990 по 2014 рік працювали в органах влади, як виборної, так і виконавчої – не матимуть права брати участь у виборах. Ми зараз дуже активно працюємо над цим законопроектом, який гарантує справжнє, повне обнулення. Справжню люстрацію”, – зазначив Колесніков.

Резюмуючи, Борис Колесніков ще раз підкреслив, що головний запит суспільства сьогодні – не вибори, а припинення війни.

“Промоутери ідеї дострокових виборів сьогодні прикриваються громадською думкою, заявляючи, що суспільство вимагає виборів. Можливо, так було три місяці тому, коли втрати серед українських військовослужбовців і мирних жителів не досягали тисяч осіб. По-моєму, влада застрягла на порядку давно минулої президентської кампанії . Сьогодні головний запит суспільства – це не вибори, а припинення війни і наступ світу “, – заявив Колесніков.

Ukranews

Залишити відповідь

Top