Регіональні сайти Люстрації 2.0

Часткова люстрація суддів не призведе до результату – БПП

Фото: ssalonso
Фото: ssalonso

Народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Вадим Денисенко заявив, що для того, щоб радикально змінити судову гілку в Україні, необхідно одночасно відправити всіх суддів у відставку – це приблизно 9000 чоловік, цю інформацію поширила прес-служба «БПП».

Денисенко заявив, що немає ніякої можливості уникнути тотального звільнення всіх суддів. На його думку, «латати цю систему неможливо». Він вказав, що така масштабна чистка може спровокувати невдоволення європейських структур, які, швидше за все, будуть категорично проти такого радикального рішення, але по-іншому змінити цю систему не представляється можливим.

Як аргумент він наводить приклад Грузії. М. Саакашвілі, приступивши до реформи міністерства внутрішніх справ, в один день відправив у відставку всіх співробітників грузинського ДАІ, європейці також активно заперечували. Але Саакашвілі навмисно пішов на ескалацію ситуації, щоб через кілька місяців продемонструвати європейцям, свою правоту, про що заявив народний депутат.

Він також виказав переконання, що часткова люстрація або заміна окремих суддів ні до чого не приведе. Денисенко особливо відзначив, що це має бути не правове, а політичне рішення. Необхідно дотримуватися букви закону, сказав він, з причини того, що «неможливо неправосудним протизаконним постановою йти проти незаконних рішень».

Таке рішення повинні об’єднаними силами прийняти Петро Порошенко, Кабінет міністрів і Верховна Рада. Тут йдеться про «антикорупційної доцільності», і такий крок вкрай необхідний для збереження Української держави. Депутат визнає, що таке окреме політичне рішення викличе велике число питань, у тому числі і в Євросоюзі, але загалом люди усвідомлюють, що Україна рухається в правильному напрямку.

Він абсолютно впевнений, що буквально через два місяці нова система зможе вже ефективно працювати, і, більше того, вона буде не корумпована, завдяки чому в подальшому питань до такого політичного кроку більше не виникне. Депутат запевнив журналістів, що знайти 9000 непідкупних і кваліфікованих юристів в Україні не може бути проблемою.

Як уже повідомлялося, 12 лютого цього року генеральний прокурор України Віктор Шокін направив до Верховної Ради клопотання про надання згоди на притягнення до слідства і обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою трьох суддів Печерського районного суду міста Києва: Оксани Царевич, Віктора Кицюка та Сергія Вовка . 4 березня депутати така згода виявили.

Чому не працює закон про люстрацію?
Як відомо, на початку 2014 початок люстрації державних чиновників було однією з головних вимог брали участь у Евромайдане. В результаті 16 вересня 2014 проект нормативного акта № 4359а «Про очищення влади» був прийнятий Верховною Радою у другому читанні та в цілому. Як зазначив тоді прем’єр-міністр України Яценюк, під цей закон потрапить приблизно 1 мільйон чиновників і співробітників органів охорони порядку.

Як повідомляв на прес-конференції автор закону, керівник громадського Люстраційний комітету Єгор Соболєв, під дію цього нормативного акта про люстрацію, не рахуючи чиновників, які обслуговують режим Віктора Януковича, потраплять ті держслужбовці, які закінчили школи КДБ, або раніше обіймали посади в КПРС. За таких умов під дію потрапляє, наприклад, глава СБУ Наливайченко.

Даний закон передбачає норму, згідно з якою чиновники, що займали високі посади при президенті Вікторі Януковичі і знаходяться на цих постах протягом 1 року, повинні бути відправлені у відставку.

Раніше керівник комітету Верховної Ради з протидії корупції, депутат від «Самопомочі» Єгор Соболєв заявляв, що Венеціанська комісія може заблокувати цей закон. Справа в тому, що просуває зміни в законі про люстрацію, вже люструвати, але поки ще офіційний представник України в ВК екс-нардеп від Партії регіонів Сергій Ківалов.

Пізніше керівник європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) Джанні Букіккіо попросив президента Петра Порошенка призупинити закон «Про очищення влади» (люстрації).

Наприкінці минулого року повідомлялося, що з 1 грудня, відповідно до постанови Кабінету міністрів в Україні стартувала Люстраційний перевірка всіх суддів. Про це повідомляла глава департаменту Міністерства юстиції з питань люстрації Тетяна Козаченко.

Вона розповіла, що в цьому зв’язку судді зобов’язані були протягом 10 днів написати заяви про те, чи підпадають вони під чистку чи ні, а також надати свої декларації про доходи.

Всі зазначені документи повинні були бути опубліковані, зокрема на офіційному сайті Мін’юсту, заявляла Козаченко.

Вона також повідомляла, що якщо за законом суддя підлягатиме звільненню, то ця процедура буде проходити за особливим порядком.

Зокрема, вона пояснювала, що у випадку, якщо до суддів будуть застосовуватися вимоги відповідних законів, судова адміністрація в Міністерстві юстиції відправить справу з підтвердженням, які саме заборони будуть застосовані. Міністерство юстиції буде направляти подання до Вищої ради юстиції, яка проведе перевірку правильності застосування норм закону і надалі спрямовувати його до Верховної Ради для затвердження відставки. Вона особливо відзначила, що описана процедура буде проходити з абсолютним дотриманням положень Конституції.

Биржевой лидер

Залишити відповідь

Top