Регіональні сайти Люстрації 2.0

Через відмову дати хабар сільгоспінспекція подала до суду на власника підприємства, – фермер

фото: raised
фото: raised

Починаючи із 2013 року колишній начальник Пустомтівського держкомзему Андрій Івасів очолює Інспекцію сільського господарства Львівщини. Фермери ж увесь цей час нарікають на надмірні повноваження інспекції. Молвляв, підприємці страждають від частих перевірок.

Про це йдеться у сюжеті програми «Люстрація» (щонеділі о 21:00 на телеканалі ZIK).

Голова Асоціації фермерів Львівщини Ярослав Кардаш розповідає, що найбільше підприємці потерпають від численних перевірок працівниками Інспекції сільського господарства. Переважно інспектори навідуються з візитом у господарство навесні та восени, коли фермери завантажені роботою і не мають часу займатися документацією.

«Фермери неодноразово скаржились, що потерпають від, як то кажуть, «наїздів» контролюючих органів, зокрема сільськогосподарської інспекції. Такі відвідини, як правило, завершуються цілим списком порушень. Фермерам приходилося «відкатувати» ті санкції, щоб зменшити суму», – зізнався голова Асоціації фермерів Львівщини Ярослав Кардаш.

Від перевірок сільгоспінспекції потерпає і фермерське господарство у Старосамбірському районі. Засновник однієї із місцевих ферм Ярослав Верхоляк розповідає: ще у 2012 році взяв в оренду у сільській раді 2 гектари землі для облаштування свого господарства. Чоловік планував розводити овець, відкрити пекарню та деревообробний цех. Для цього оформив усі необхідні документи. Однак, тільки-но встиг збудувати адміністративний корпус, як на ферму з перевіркою навідався інспектор сільського господарства.

«Інспектор подивися і потім сказав, щоб ми на Львів здали 2 тисячі гривень. Я ж відповів, що у мене, по-перше, не має таких грошей, а, по-друге, я не розумію,за що маю їх платити, оскільки у нас є всі законні документи. Тоді інспектор дав час подумати кілька днів», – розповів Ярослав Верхоляк.

Через тиждень після того, як фермер відмовився дати хабара, у господарство знову навідалася перевірка. Інспекція зафіксувала цілий ряд порушень та вимагала знести щойно збудовану будівлю. Минуло більше року, а фермер досі не може «звести на ноги» своє господарство. Йому постійно надходять приписи з порушеннями від сільгоспінспекції, які чоловік ігнорує. Через це на фермера подали до суду.

«Вони весь час хочуть якихось документів. Ми, в свою чергу, постійно їх приносимо. То з інспекції не приходили на суд, через те суд переносили. То ще якогось документа хочуть. Та й все так відбувається», – розводить руками фермер.

Zik

Залишити відповідь

Top