Регіональні сайти Люстрації 2.0

Чиновники уникають люстрації

Кужман і Тимчук

Витрати заступника голови облдержадміністрації – керівника апарату Дніпропетровської ОДА Айни Тимчук та заступника Голови Дніпропетровської ОДА Олега Кужмана перевищують доходи. За скромну зарплату держслужбовців вони купують дорогі квартири й іномарки.

Тим не менше, і Кужман і Тимчук успішно пройшли люстраційну перевірку. У об’єктивності її результатів сумнівається представник всеукраїнської громадської організації «Інститут Республіка» і юрист Артем Амельченко. Про це він повідомив газеті «Лица».

Ще 17 лютого 2015р. губернатор Ігор Коломойський своїм Розпорядженням № Р-63/0/3-15 зробив відповідальним за проведення перевірки стосовно керівництва облдержадміністрації управління персоналу ОДА.

Іншими словами, доля керівників облдержадміністрації перебувала в руках їхніх підлеглих. А координувала цю роботу, згідно з розпорядженням губернатора, пані Тимчук власною персоною. На той момент, вона обіймала посаду заступника керівника апарату.

«Згідно з офіційних біографій, розміщених на сайті облдержадміністрації, і Тимчук, і Кужман все життя працювали в органах державної влади або місцевого самоврядування, – розповідає Артем Амельченко. – Але низька зарплата держслужбовця не завадила їм стати власниками значних площ нерухомості. У деклараціях чиновники не вказали ні шляху придбання майна, ні його вартість», – заявив він.

Заступник губернатора особисто володіє двома земельними ділянками по 600 кв.м. і квартирами по 48 кв.м. і 43 кв.м. Останню він придбав за 136.000 грн. На покупку такої квартири не вистачило б і трьох доходів чиновника за рік.

Кужман пройшов Люстраційному перевірку, яка почалася 11 березня 2015р. Тоді він обіймав посаду директора департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА. Перевіряючі гріхів не знайшли, в результаті чиновник залишився працювати далі.

Заступник губернатора і керівник апарату Дніпропетровської ОДА володіє двома земельними ділянками по 0,0999 га і 0,1739 га, має дві квартири – 70,6 кв.м. і 31,1 кв.м. Крім того, у Айни Тимчук є житловий будинок площею 172 кв.м., дачний будинок – 173,6 кв.м. і гараж 20 кв.м. Вона задекларувала й інше нерухоме майно площею в 478,1 кв.м., але що це таке Тимчук не вказала.

Автопарк заступника глави Дніпропетровської ОДА складається з двох автомобілів – «Toyota LC-200» 2013р. випуску і «Mercedes-Benz GL 550 4Matic” 2007р. Перша іномарка коштує 1.500.000 грн, а друга – 700.000 грн. Загальна ціна машин – 2.000.000 грн.

Звідки знайшлися мільйони на покупку автомобілів у не дуже заможної чиновниці, історія замовчує. Якщо взяти за основу нинішню зарплату Тимчук, їй би довелося збирати гроші 10 років, щоб придбати іномарку «Toyota LC-200». Заради машини, чиновниця мала б відмовитися навіть від покупки їжі та одягу.

Люстраційна перевірка Айни Тимчук почалася 20 березня 2015р. Процедуру завершили 17 червня 2015р. В результаті, встановили, що до заступника губернатора не застосовуються заборони, визначені ч.3 і 4 ст.1 Закону України «Про очищення влади». Іншими словами, вона люстрації не підлягає.

За матеріалами: “Лица”

Залишити відповідь

Top