Регіональні сайти Люстрації 2.0

Демократичний Альянс: влада має обирати — або люстрація, або шини і коктейлі

фото: Уніан
фото: Уніан

Демальянсівці Максим ЧЕРКАСЕНКО та Андрій БОГДАНОВИЧ взяли участь у круглому столі, присвяченому реформуванню української судової системи. Позицію Демократичного Альянсу щодо необхідності люстрації підтримали.

Круглий стіл “Як суспільство може дати поштовх судовій реформі?” був ініційований Українським незалежним центром перспективних досліджень спільно з Центром політико-правових реформ і Реанімаційним пакетом реформ. В обговоренні взяли участь експерти, представники громадських організацій, політичних партій та активісти ЄвроМайдану.

Учасники круглого столу відзначили певні зрушення на шляху судової реформи, переважно в сфері суспільної свідомості та суспільних вимог до судочинства. Проте, всі учасники констатували фактичне блокування реформи та відсутність реальних зрушень в сфері корупції в судах, очищення судових кадрів, що пов’язано з відсутністю політичної волі з одного боку, та недостатньою активністю громадянського суспільства, з іншого.

За результатами обговорення зрозуміло, що реформування судової системи, неможливе без проведення загальної люстрації.
За словами представника команди Демократичного Альянсу, юриста Максима ЧЕРКАСЕНКО, старі кадри, які встигли скомпрометувати себе ще при владі Януковича, нікуди не поділися. Наприклад, на функціонування української судової системи досі великий вплив має сумнозвісний Сергій КІВАЛОВ.

Після прийняття закону “Про відновлення довіри до судової влади” 90% голів судів залишилися на своїх посадах. А ті 10%, які змінилися, обрані лише під потужним тиском активістів ЄвроМайдану”.

“Фактично, увагу та енергію громадськості спрямовано на вузьку сферу судочинства, в той час як законодавча, виконавча влади, а також правоохоронна система свідомо не піддаються люстрації. Внаслідок цього ми бачимо гальмування реформ по всіх напрямках, оскільки чиновники старої системи не зацікавлені в її змін”, -– наголошує юрист, активіст столичного Демократичного Альянсу Максим ЧЕРКАСЕНКО.

Очевидно і всім відомо, що в багато чому через непроведення люстраціі в Збройних Силах і, як наслідок, зрадництво багатьох вищих офіцерів армії, призвели і призводять до величезних втрат життя кращих синів України.

“Люстрація або очищення влади є складовою реформування державної влади і є передумовою успішних реформ. Це засвідчує досвід всіх східноєвропейських країн. І якщо ми справді хочемо реформ, ми повинні пройти цей шлях. Це буде дуже складно зробити і можливо навіть без шин і коктейлів не обійдеться”, -– каже активіст столичного Демократичного Альянсу.

Демократичний Альянс вважає, що сьогодні першочерговим завданням має бути консолідація всіх громадських організації, політичних партій, експертів та активістів з метою тиску на Верховну Раду для прийняття закону про люстрацію.
Нагадаємо також, що Демократичний Альянс в 2013 році вже розробив власну концепцією судової реформи. Кожен бажаючий може з нею ознайомитися.

Демократичний Альянс

Залишити відповідь

Top