Регіональні сайти Люстрації 2.0

Депутатам дали останній шанс

Верховна рада

Сьогодні народні депутати Верховної Ради VII скликання матимуть чи не останній шанс продемонструвати, що гасла про боротьбу з корупцією, під якими більшість з них обиратимуться до парламенту, є не лише вдалим піар-ходом. Саме сьогодні відбудеться позачергове засідання Верховної Ради, на якому розглянуть пакет антикорупційних законопроектів.

На результативне голосування сподівається президент Петро Порошенко. Він закликав Верховну Раду, що доживає останні тижні, не розтратити їх марно і прийняти антикорупційні закони. Наголосив, що навіть позачергові вибори до парламенту проводять для того, щоб забезпечити ефективну боротьбу з корупцією.

Негайно прийняти пакет антикорупційних законів закликають і міжнародні партнери України. Так, під час нещодавнього візиту до Києва міністр торгівлі США Пенні Пріцкер заявила, що ці закони необхідно проголосувати ще до парламентських виборів. Наголосила, якщо в Україні проведуть антикорупційну реформу, західні інвестиції прийдуть на український ринок, попри збройний конфлікт на Донбасі.

— Ми сподіваємося, що антикорупційне законодавство, яке зараз на розгляді в парламенті, приймуть ще до виборів. Ділова спільнота в Україні та за її межами спостерігає, чи будуть ухвалені ці закони. Їх прийняття стане важливим сигналом того, що уряд відданий реформам, і що ця відданість справжня, — сказала міністр.

Пообіцяла переконати бізнес-спільноту США в тому, що в Україні нарешті з’явилися історичні умови для інвестицій. Зробить це після прийняття антикорупційних законів.

Пакет цих законопроектів нині у Верховній Раді. Складається з трьох докумен­тів: проекти законів про Систему спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, про Державну службу протидії корупції та про Національне бюро антикорупційних розслідувань. Їх виносили на голосування 16 вересня, коли приймали доленосні закони про люстрацію та особливий статус Донбасу. Проте жоден не набрав необхідної кількості голосів. Спікер Олександр Турчинов мав намір опублікувати прізвища тих народних депутатів, які не голосували за ці закони, в парламентській газеті “Голос України”.

Чи подіяла погроза — побачимо сьогодні. Єдина фракція, щодо голосування якої є впевненість, — “Свобода”. На відміну від інших політсил, за всі три законопроекти “свободівці” в повному складі голосували одноголосно “за”, і готові зробити це знову.

За словами “свободівця” Олексія Кайди, насамперед необхідно прийняти законопроект про створення антикорупційного бюро розслідувань.

— Ми однозначно підтримаємо цей законопроект. Як країна може рухатися в демократичному руслі, якщо в нас немає органу, який безпосередньо займався б боротьбою з корупцією? Крім того, він мав би втілювати в життя закон про очищення влади, — пояснює Кайда.

На його думку, люстрація й боротьба з корупцією мають стояти поряд як найбільш пріоритетні завдання нової влади.

— Без люстрації неможливо побороти корупцію, — переконаний “свободівець”. — Ще на початку 1990-х наша політична сила говорила про необхідність проведення люстрації. Нам відповідали, що ще не час. 2005-го народний депутат Тягнибок подав відповідний законопроект. Сказали, що запізно. Зараз саме час приймати це рішення. Війна не є тут перепоною. Навпаки — у складний час ми повинні проголосувати. Якщо цього не зробимо, то повернуться з фронту наші герої і зроблять це без нас.

Gazeta.ua

Залишити відповідь

Top