Регіональні сайти Люстрації 2.0

До Вищої ради юстиції надійшло 60 справ щодо люстрації

фото: rbc.ua
фото: rbc.ua

Вища рада юстиції (ВРЮ) отримала близько 60 справ, що стосуються люстрації суддів, більша частина – щодо суддів, які залишилися на окупованій території Донбасу. Про це повідомив голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк.

“Що стосується так званих люстраційних матеріалів, то до нас надійшло їх близько 60. На жаль, це матеріали, які стосуються суддів на тимчасово окупованій території. В усякому разі – близько 90%”, – заявив Бенедисюк, виступаючи на з’їзді суддів у Києві.

Він пояснив, що ці судді не подали своєчасно заяви, передбачені законом про люстрацію, і, відповідно, до ВРЮ надійшло подання Міністерства юстиції.

Зараз у ВРЮ немає ніякої інформації про те, де перебувають ці судді.

Також щодо частини цих суддів Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) порушила дисциплінарні справи у зв’язку з тим, що вони обіймають посади в системі правосуддя на окупованій території Донецької та Луганської областей.

Близько 10% люстраційних матеріалів стосуються колишніх членів ВККСУ і ВРЮ, які обіймали ці посади за часів президентства Віктора Януковича.

“Будь-яких інших матеріалів щодо суддів, які не підтвердили свого матеріального становища або ще чого-небудь, до ВРЮ не надходило”, – розповів Бенедисюк.

Джерело

Залишити відповідь

Top