Регіональні сайти Люстрації 2.0

Дві третини людей в Генпрокуратурі працюють з часів Пшонки

Шалайський Олекса

Про корупційні схеми, а також перешкоди для їхнього доказу в бесіді з телеведучим Олександром Янковським в ефірі Чорноморської ТРК говорив член правління Центру протидії корупції Олекса Шалайський.

В Україні готуються до створення спеціального агентства, яке буде займатися пошуком, поверненням і оперуванням грошей і активів, які були вкрадені корупційним шляхом. Передбачається, що це нове агентство буде максимально незалежним, в ньому буде працювати не більше ста чоловік, обраних через прозорий та публічний конкурс. На Ваш погляд, чи дійсно нам необхідно в країні створення ще одного додаткового державного органу?

Таке агентство дійсно є у світі, але я дуже негативно ставлюся до його створення в Україні. Логіка така сама. Вони приходять і говорять, нібито знайшли на інших рахунках Пшонки 150 мільйонів доларів. І що? Ми же не можемо їх забрати. Це безглузда інформація. Для того, щоб їх забрати, необхідно довести, що ці гроші вкрадені. Як це зробити? Навіть не доказано, що гроші Януковича вкрадені. Дві третини людей, що працюють у Генеральній прокуратурі, працювали і за часів Пшонки. Якась люстрація відбувається, але середній клас нормально себе почуває і надалі. Для того, аби довести, що гроші Пшонки крадені, мені необхідно посадити десь п’ятнадцять людей із Генеральної прокуратури. Це неможливо. Я би не створював сьогодні спеціальне агентство для пошуку грошей. У нас є відділ, який дивиться за грошима. Це є Державний фінансовий моніторинг. Вони дивляться за грошима, які виходять із України та заходять до нашої держави. Вони надають цю інформацію і слідчій міліції, і Генпрокуратурі, і СБУ тощо. У мене є підозра, для чого це агентство хочуть зробити і що воно буде робити в Україні. У нас на сьогодні продовжується умовна боротьба між Порошенком та Яценюком. І людина, що очолює агентство – це людина прем’єра. Тобто, вони будуть шукати гроші та шантажувати ними інший табір.

Соціальна країна

Залишити відповідь

Top