Регіональні сайти Люстрації 2.0

Двоє заступників міністра МЗС часів Януковича замість люстрації отримали нові призначення – Яременко

Яременко

Перший заступник міністра закордонних справ Руслан Демченко, який став радником Президента України, та ще один заступник Андрій Олефіров, якого призначили послом у Фінляндію, “успішно” працювали за часів Януковича і згідно з законодавством мають бути люстровані.

Про це в інтерв’ю iPress.ua заявив колишній генеральний консул України в Стамбулі, а нині голова правління благодійного фонду “Майдан закордонних справ” Богдан Яременко.

Він зазначив, що голови дипломатичних установ не потрапили у список тих посадовців періоду правління Віктора Януковича, яким заборонено бути у владі і новопризначені посли теж не проходять люстраційну перевірку.

За його словами, під люстрацію в МЗС потрапила невелика кількість осіб, які займали посади заступників. “У нас вже є серйозні підстави для здивування і занепокоєння, оскільки з тих заступників міністра, які “успішно” працювали в період Януковича, під час Майдану, двоє отримали призначення при новому Президенті”, – зазначив Яременко.

Він називає імена цих двох чиновників – це перший заступник міністра МЗС Руслан Демченко, якого нині призначили радником Глави держави, та ще один заступник Андрій Олефіров, який отримав призначення послом у Фінляндію.

“Якщо призначення послом у Фінляндію швидше за все не викликає ніякої неузгодженості із законом, хоча викликає великі питання морально-політичного характеру, то призначення радником Президента особи, яка має бути позбавлена можливості працювати у держапараті – це щось таке, що на голову не налазить”, – зазначив колишній генеральний консул України в Стамбулі.

Нагадаємо, голова фракції “Батьківщина” Сергій Соболєв зауважив, що право люструвати владу належатиме громадським комітетам, однак щоб уникнути люстрації за хабарі, треба сформувати відповідні норми до членів таких комітетів.

Як повідомляв iPress.ua, 9 жовтня Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про очищення влади”, за який депутати Верховної ради проголосували 16 вересня.

16 жовтня Кабінет міністрів України оприлюднив перші списки чиновників з центральних органів виконавчої влади, які потрапили під дію закону “Про очищення влади”.

За словами міністра юстиції Павла Петренка, під люстрацію потраплять максимально 1-2 тисяч керівників апарату Кабінету міністрів України та Адміністрації Президента України.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк сподівається, що Україна за два роки зможе провести люстрацію.

Ipress.ua

Залишити відповідь

Top