Регіональні сайти Люстрації 2.0

Експерт пояснив, чому не працює судова система в Україні

Фото: ssalonso
Фото: ssalonso

В студії Телеканалу новин “24” Володимир Конков член Вищої ради юстиції розповів про люстрація суддів та судову реформу.

Судова Реформа

— Суспільство поставило виправдано завищену планку до тих суддів, які є зараз. Бо ми всі бачили під час Революції Гідності, які рішення приймали деякі конкретні судді – коли приймали рішення про арешт дідуся 72-річного і вважають його головним терористом, то це, мабуть, шокувало весь світ.

Є, звичайно, і позитивні приклади. Так в оболонському суді є суддя Мамонтова, яка не прогнулася під діючу владу і принципово відмовлялася приймати неправомірні рішення. Та це вийнятки, багатьох суддів система просто зломала.

— Був прийнятий 8 квітня минулого року закон про відновлення довіри до судової влади, яким передбачалось створення тимчасової спеціальної комісії, яка перевіряла заяви стосовно фактичних випадків кожного судді. Проте дія закону була передбачена тільки на один рік, і що робити зараз – ми не знаємо.

Люстрація суддів

— Таким чином, якщо суддя порушив присягу, подається заява на звільнення до Вищої Ради Юстиції. І тільки ця Рада приймає рішення щодо призначення і звільнення суддів вищих спеціалізованих судів і суддів Верховного Суду. І ми дійшли до парадоксу – непрацююча вища Рада Юстиції не може розглянути ці подання. На сьогоднішній день ми не змогли розглянути більше 2300 звернень щодо дій суддів, які скоюють злочини.

Навіть не вирішена доля 6 суддів, які скоїли злочини, вироки по яких вже набрали законної сили. Тобто ці люди вже засуджені, але досі мають статус суддів.

Також гостре питання стосовно тих суддів, які зрадили присягу і Україну, перейшовши працювати на бік Російської Федерації. Це стосується тих суддів, які працювали в Криму, — це більше 300 людей. Така ж ситуація з суддями на окупованих територіях.

— За попередніми прогнозами, якщо всі призначення відбудуться вчасно, то за місяць Верховна Рада Юстиції вже має запрацювати, що суттєво поліпшить ситуацію з судовою системою загалом.

24tv.ua

Залишити відповідь

Top