Регіональні сайти Люстрації 2.0

ГПУ взяла під контроль розслідування щодо посадовців Укрсоцбанку

Генпрокуратура

Генеральна прокуратура України взяла під контроль розслідування дій на території України та країн ЄС посадових осіб Укрсоцбанку (UniCredit), яких підозрюють у легалізації коштів і у використанні банку членами групи Сергія Курченка, який утік до Росії – його підозрюють у фінансуванні сепаратизму на південному сході України, повідомляє “УРА-Інформ”.

Причиною втручання Генпрокуратури стало рішення заступника начальника Державного слідчого управління МВС України Григорія Мамки щодо розпуску слідчої групи у справах:

– № 12012000000000479 (за фактом службової підробки та привласнення права на майно ПрАТ “Укрсоцбанк” і “Київенерго” службовими особами ТОВ “ЮАйПі Лтд” (підконтрольного Башенку О.Б.);

– № 12013000000000470 (щодо невстановлених службових осіб ПрАТ “Укрсоцбанк” та “Юридична компанія “Алексєєв, Боярчуков і партнери”, за фактом розтрати коштів ПрАТ “​​Укрсоцбанк” шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України);

– № 42013110000000329 (відкрито за зверненням голови правління ПрАТ “ІСА Прайм Девелопментс” Башенка О.Б. за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України).

Експерти відзначають, що Григорій Мамка вже багато років працює в МВС, зокрема, під керівництвом Василя Фаринника, якого пов’язують із покровительством і супроводом бізнесу олігарха Сергія Курченка та Олександра Януковича.

При цьому про причини дій Мамки з розпуску групи і перешкоджання розслідуванню щодо Курченка, Бориса Тимонькіна й Укрсоцбанку не повідомляли.

За даними джерела в Генпрокуратурі, втручання відомства – вимушений крок в умовах, коли країна бореться зі сепаратизмом і тероризмом на південному сході. “Зараз важливо блокувати всі джерела фінансування бойовиків, тим паче що доказів фінансування цих процесів з боку представників “сім’ї” Януковича, таких як Курченко, дуже багато”, – наголосило джерело.

За часів Януковича розслідування резонансних справ часто зупиняли – за подібні дії керівництво МВС отримувало мільйони доларів. Інформації, чи проводитимуть внутрішнє розслідування щодо Григорія Мамки, видання наразі не має.

ТВі

Залишити відповідь

Top