Регіональні сайти Люстрації 2.0

ГПУ завершила розслідування за фактом вбивства 39 учасників Майдану

Генпрокуратура

Розслідування відносно інших співучасників, у тому числі колишніх високопоставлених чиновників органів державної влади і керівників і працівників правоохоронних органів, причетних до вказаних подій, триває.

Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні проти співробітників “Беркуту”, підозрюваних у вбивстві 39 учасників Майдану в Києві взимку 2014 року. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

“Генеральною прокуратурою України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно командира роти спеціального призначення полку міліції особливого призначення “Беркут” при ГУМВС України в м. Київ і двох підлеглих йому бійців зазначеного спецпідрозділу”, – йдеться в повідомленні.

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що зазначені особи разом з іншими працівниками правоохоронних органів, на виконання злочинних наказів колишніх керівників правоохоронних органів, перевищуючи надані їм владу та службові повноваження, за попередньою змовою групою осіб, способом, небезпечним для життя багатьох осіб, вранці 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві скоїли умисні вбивства 39 учасників акцій протесту.

Також розслідування щодо інших співучасників, у тому числі колишніх високопоставлених чиновників органів державної влади і керівників і працівників правоохоронних органів, причетних до вказаних подій, триває. Цілого ряду осіб за цими фактами також винесено підозри, оголошення їх розшуку.

“Крім цього, слідчими Генеральної прокуратури України триває робота над встановленням обставин скоєння вбивств інших осіб в період січня-лютого 2014 року, а також заподіяння вогнепальних поранень 180 мітингувальників, які залишилися живі. У зв’язку з великим обсягом призначених у справі експертиз та необхідністю проведення низки слідчих і процесуальних дій, розслідування за цими фактами триває”, – йдеться в повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, Євромайдан почався після 21 листопада 2013 р., коли минулі влади України вирішили відкласти підписання з ЄС угоди про асоціацію. В результаті мітингів і зіткнень з міліцією загинули більше 100 прихильників Майдану.

112.ua

Залишити відповідь

Top