Регіональні сайти Люстрації 2.0

Гройсман має менше оглядатися на АП, а більше придивлятися до Ради, – Небоженко

фото: Jennifer Boyer
фото: Jennifer Boyer

Новій Верховній Раді потрібно постійно порівнювати себе з минулим скликанням, а саме – з тим, як працював парламент останні місяці.

Таку думку висловив політолог, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

Він нагадав, що після Майдану в старій Верховній Раді вдалося прийняти унікальні закони. «Це і закон про боротьбу з корупцією, і люстрація, і закони, що стосуються хлопців, які воюють на Донбасі», – сказав Небоженко.

За його словами, для багатьох експертів, політологів, журналістів стало відкриттям те, як на посту спікера проявив себе Олександр Турчинов.

«За кілька місяців він показав ефективну роботу – такий собі новий радикальний реформаторський стиль, завдяки чому тандему прем’єра Яценюка і спікера Турчинова вдалося прийняти багато корисних законодавчих ініціатив», – сказав Небоженко.

Він висловив думку, що перед новим спікером Володимиром Гройсманом сьогодні стоїть завдання, щоб зберегти цей стиль взаємодії законодавчої і виконавчої гілок влади. «У цьому ключі важливо, щоб Володимир Борисович менше дивився в бік Адміністрації Президента, а більше придивлявся до Верховної Ради», – вважає політолог.

«Сьогодні дуже потрібна спадкоємність, коли реформаторський стиль залишається навіть з приходом нових молодих керівників. Тому я впевнений, що Рада VIII-скликання повинна працювати так само згуртовано і плідно, як попередній парламент після Майдану», – підкреслив експерт.

За його словами, «при намаганні досягти цього» не буде важко, оскільки в новій Раді «більше демократів, які заявляють про своє бажання працювати на країну».

ZIK

Залишити відповідь

Top