Регіональні сайти Люстрації 2.0

Харківським чиновникам обіцяють грандіозну люстрацію

Харків

18 громадських організацій першої столиці створили люстраційну палату. У Харкові з’явилася громадська люстраційна палата (ХГЛП), меморандум про створення якої підписали 18 громадських організацій першої столиці.

Як розповів активіст Федір Веніславський, членом палати може бути як організація, так і окрема людина. При цьому ХГЛП ніяк не пов’язана з антикорупційним комітетом, про реформування якого у ХОДА заявили ще в березні. Активісти запевняють, що їхні головні завдання – лобіювати прийняття закону про люстрацію, контролювати діяльність чиновників і призначення нових кадрів. Також вони хочуть створити публічний кадровий резерв, до якого увійдуть люди, які довели свою профпридатність, але ще не отримали державні посади.

Члени ХГЛП хочуть люструвати близько 150 фахівців, які займають ключові посади в міліції, прокуратурі, судах та органах держуправління. Для цього чиновникам запропонують заповнити люстраційні декларації, вказавши джерела своїх доходів, і пройти тест на поліграфі. Активісти запевняють, що всі результати будуть публічними, а через два тижні ХГЛП проведе установчі збори, на яких визначать експертну групу та координаційну раду.

Сегодня

Залишити відповідь

Top