Регіональні сайти Люстрації 2.0

Хто заважає люструвати суддів?

конституційний суд

Сьогодні під стінами Конституційного суду України близько двох десятків активістів у символічних масках Сергія Ківалова вимагали від представників Феміди не допустити повернення суддів із заплямованою репутацією та не заважати очищенню судової системи, передає кореспондент УНН.

Саме сьогодні судді КСУ зібралися на засідання, аби розглянути рішення колегії щодо відмови у відкритті провадження по закону про відновлення довіри до судової гілки влади (т.зв. закон про люстрацію суддів).

“Судді КСУ старого режиму хочуть завалити рішення колегії і відкрити провадження по цьому поданню”, – зазначила одна із активісток.

Саме тому у день засідання КСУ мітингувальники зібралися під його стінами у символічних масках – із зображенням Сергія Ківалова.

“У такий спосіб ми прагнемо продемонструвати обличчя судової системи, яка хоче так би мовити реставруватися, знехтувавши законом про люстрацію”, – розповів один із активістів.

За словами організаторів акції, серед ініціаторів даного подання, окрім Сергія Ківалова, також фігурують нардепи П.Симоненко, В.Олійник, М.Чечетов та ін.

Сьогоднішнє засідання КСУ виявилося зачиненим для всіх охочих бути там присутніми. Однак представник суду дозволив пройти до приміщення із суддями двом активістам і одному представнику ЗМІ.

Нагадаємо, у квітні Верховна Рада схвалила законопроект про люстрацію суддів, що передбачає перевірку суддів тимчасовою спеціальною комісією.

На першому засіданні, що відбулося 3 липня 2014 року у Києві, члени Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, яка діє при Вищій раді юстиції, обрали головою комісії Володимира Мойсика.

В.Мойсик повідомив, що у поле зору ТСК з потраплять кілька сотень суддів, котрі ухвалювали незаконні рішення до активістів Майдану, членів уряду Юлії Тимошенко, незаконно позбавляли мандатів нардепів.

УНН

Залишити відповідь

Top