Регіональні сайти Люстрації 2.0

Комісія з люстрації суддів прагне до тотального контролю

Фото: ssalonso
Фото: ssalonso

Виконавці нового “закону про люстрацію суддів” працюють не менш цинічно, ніж свого часу діяли члени команди Януковича. Про це пише Інтернет-видання “Обозреватель” у матеріалі “Комісія з тотального контролю”, передає УНН.

У статті йдеться про Тимчасову спеціальну комісію з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (ТСК), яка з’явилася завдяки Закону “Про відновлення довіри до судової влади в Україні”. Як наголошується в матеріалі, з самого початку існування ТСК її законність була спірною — як з точки зору українських, так і міжнародних норм права. Відразу після прийняття Закону в квітні цього року 76 депутатів звернулися до Конституційного суду України з проханням визнати Закон неконституційним. “Незважаючи на те, що він був прийнятий в квітні тільки з третьої спроби, закон спочатку був спрямований на помсту тих, хто „перемогли“ усьому суддівському корпусу”, — підкреслює видання.

Автор статті звертає увагу, що у своїй діяльності ТСК як надзвичайний орган прагне до монополії, оскільки нікому не підпорядковується і намагається привласнити собі повноваження Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. “Так як до влади повернулися ті ж люди, що були нею в 2004-2009 роках, повернувся і принцип “своїм — усе, чужим — закон”, — зазначає видання, підкреслюючи при цьому, що процес відбору членів комісії був непрозорим і проводився з рядом порушень, не поступаючись подібним “процедурам” часів Януковича.

“Тепер все залежить від настрою і цілей конкретних людей в ВКС … Публічно заявляючи про фактичну вину судді, на якого подана скаргу, члени ВКС фактично порушують дух і норму закону”, — пише “Обозреватель”. Видання також наводить факти спроб встановлення тотального контролю над суддями з боку нової влади, що, фактично, є дискредитацією нового уряду і зводить нанівець європейський вибір українців.

Разом з тим, у статті висловлюється сподівання на те, що ситуація може бути виправлена. “В „радикальному“ варіанті сам закон „Про відновлення довіри до судової влади в Україні“ слід визнати неконституційним. Більш демократичний варіант полягає в тому, що члени ВКС відмовляються від своїх політичних амбіцій. Вони діють тільки в рамках закону, не забуваючи про європейські принципи, а діяльність ВКС переводять з політичної площини в правове русло, об’єктивно і безпристрастно розслідуючи скарги щодо тих суддів, які дійсно заслуговують на увагу. При цьому члени ВКС повинні відмовитися від визнання колективної провини всіх суддів, а повинні згадати європейський принцип: краще звільнити винну людину, коли відсутні докази її провини, ніж покарати невинного ”, – підсумовує видання.

Нагадаємо, законопроект про люстрацію поки дооопрацьовують до другого читання в парламентській робочій групі.

УНН

Залишити відповідь

Top