Регіональні сайти Люстрації 2.0

Конституційний суд почав перевіряти конституційність закону про люстрацію

конституційний суд

Конституційний суд України сьогодні ухвалив рішення провести перевірку на відповідність Конституції норм закону “Про очищення влади”. Ініціаторами перевірки стали народні депутати від “Опозиційного блоку”. “Відкриття конституційного провадження означає перший крок до правової справедливості в країні”, – йдеться в заяві політичної партії.

Нагадаємо, депутати відправили конституційне подання до Конституційного суду ще в січні. У березні Верховний суд України також звернувся до КС, щоб отримати роз’яснення з деяких положень закону про люстрацію.

“Опозиційний блок з першого дня прийняття закону “Про очищення влади” заявляв про порушення прав людини і повне ігнорування Конституції авторами закону. “Завдяки” цьому закону сьогодні десятки тисяч чиновників проходять люстраційну перевірку, на черзі – ще сотні тисяч. З роботи по всій Україні виганяють професіоналів, підставляючи під удар всю державну машину. І це в той час, коли країна перебуває в катастрофічному економічному стані, і на сході йде фактична війна. Поповнюючи ряди безробітних своїми громадянами, влада бере на роботу іноземців, роздаючи їм паспорти перед призначенням”, – йдеться в заяві політсили.

В “Опозиційному блоці” сподіваються, що Конституційний суд відновить правову справедливість в Україні. “Ми будемо боротися з некомпетентністю влади і відстоювати право кожного українського професіонала на роботу”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, закон про люстрацію Верховна Рада України прийняла 16 вересня 2014-го. За даними Кабміну, під дію документа потрапляє приблизно 2 мільйони людей.

Сегодня

Залишити відповідь

Top