Регіональні сайти Люстрації 2.0

Конституційний суд сьогодні перевіряє закон про люстрацію на відповідність Конституції

конституційний суд

Конституційний Суд розпочне сьогодні у формі усних слухань розгляд конституційності норм закону “Про очищення влади” (люстрації). Засідання розпочнеться о 10:00.

Подання до КС з приводу конституційності норм закону двічі подав пленум Верховного суду і 47 депутатів Верховної Ради. Конституційний Суд об’єднав усі подання в одне.

Верховний Суд у своїх уявленнях просить КС визнати неконституційною люстрацію членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, членів Вищої ради юстиції та керівників Державної судової адміністрації, які займали посади в період Євромайдан.

Також Верховний Суд просить визнати неконституційною люстрацію суддів, які виносили рішення проти активістів Євромайдан.

У своєму другому поданні пленум Верховного Суду просить КС визначити конституційність звільнення чиновників в порядку закону “Про очищення влади” без встановлення індивідуального характеру їхньої відповідальності.

47 депутатів Ради в своєму поданні просять КС визнати неконституційною люстрацію колишніх чиновників, які займали свої посади певний термін за часів президентства Віктора Януковича, і правоохоронців, які переслідували активістів Євромайдан.

Також депутати оскаржили заборону на заняття державних посад для колишніх керівників Комуністичної партії України і Радянського Союзу.

У четвер, 16 квітня, Конституційний Суд має намір почати розгляд об’єднаного вистави за участю представників Ради, Кабінету Міністрів, Президента, керівників судових інстанцій, а також за участю колишнього судді Європейського суду з прав людини у відставці Володимира Буткевича.

Після завершення усних слухань КС перейде до закритої частини пленарного засідання для подальшого обговорення справи і прийняття рішення.

Як повідомляло агентство, КС вважає тиском на суд запланований на четвер, 16 квітня, мітинг на підтримку закону про люстрацію.

1,5 тис. Правоохоронців забезпечуватимуть громадський порядок біля будівлі Конституційного Суду під час розгляду конституційності положень закону “Про очищення влади” (про люстрацію) в четвер.

Українські новини

Залишити відповідь

Top