Регіональні сайти Люстрації 2.0

Країні потрібна люстрація: під Радою вимагали очищення влади

фото: rbc.ua
фото: rbc.ua

Сьогодні, 9 серпня, під стінами Верховної Ради України відбулась акція, під час якої від народних депутатів вимагали прийняти закон «Про очищення влади». На заклик громадської організації «Люстраційний комітет» до українського парламенту прийшло близько двох сотень громадян із різних регіонів.

Свідком події став репортер телеканалу ZIK Максим Осовський.

До Верховної Ради активісти прийшли із гаслами «Така ситуація, що потрібна люстрація», «Не дайте гадам пролізти у РАду», «Ні популізму, вимагаємо реформ»., «Люстрація суддів неминуча».

Мітингувальники вимагали внести на розгляд парламенту підготовлений незалежними правниками законопроект «Про очищення влади», який передбачає усунення з посад тих осіб, які пов’язані з олігархами, злочинними угрупованнями, клановим бізнесом, колишнім КДБ та КПРС. Люстрацію, як наголосили організатори акції, слід провести до наступних виборів у Раду.

«Наступного вівторка Верховна Рада повинна прийняти закон «Про очищення влади». Наша вимога мусить бути виконана», — наголосив співавтор законопроекту, громадський активіст Єгор Соболєв.

Втім, за словами учасників мітингу, для ухвалення закону «Про очищення влади» наразі не вистачає голосів, оскільки «стара гвардія» нардепів боїться не потрапити до нового парламенту і втратити владу.

«Саме вони є тією більшістю, яка працювала на терористичний, диктаторський режим Януковича», — зауважив співавтор законопроекту, нардеп Юрій Ємець

Станом на п’ятницю, 8 серпня, підтримку законопроекту висловили тільки 13 народних депутатів від фракцій «Свобода», «Батьківщина» ,«УДАР» і позафракційні.

«Зараз ми маємо унікальний шанс провести люстрацію, змінити систему влади у країні. Ми маємо змусити Верховну Раду прийняти закон «Про очищення влади», — заявив нардеп Олег Осуховський.

Представники «Люстраційного комітету» закликали небайдужих українців зібратись у вівторок, 12 серпня, біля Верховної Ради, аби пришвидшити ухвалення люстраційного закону.

Zik

Залишити відповідь

Top