Регіональні сайти Люстрації 2.0

Люстрація породжує бюроктарію

Люстрація

Виконання закону про люстрацію (“Про очищення влади”) потребує створення додаткового штату чиновників. Таку думку висловив голова державної фіскальної служби Ігор Білоус.

За його словами, для успішного виконання закону про люстрацію необхідно створити додаткове відомство чисельністю в 1,5 тис. осіб. В ДФС вже створили департамент для перевірки трудових книжок, однак для другої хвилі люстрації цього замало. Друга хвиля передбачає майнову люстрацію, тобто перевірку майна чиновника і того, наскільки воно відповідає задекларованим доходам.

Також, чиновник розповів про своє занепокоєння з приводу “відтоку професійних кадрів в органах держуправління”.

“Звільнити людину відносно легко, а от створити фахівця, навчити його, щоб він не крав – це досить складний захід. Я думаю, що будуть зміни в закон, причому досить скоро. Тому що у нас може виникнути серйозна проблема в держуправлінні через відтік професійних кадрів. Вони ж намагаються зрізати і середню ланку керівників. А от якщо середня ланка керівників перестане працювати, то молодшої ланки у нас не так багато, що б там хто не говорив. Талановитих керівників дуже і дуже мало, а в держсекторі тим більше”, – сказав він.

На думку експертів, пізніше люстрація може стати причиною для розширення чиновницького апарату, а офіційною причиною цьому стане саме той “відтік професійних кадрів в органах держуправління”.

Нагадаємо, недавно ми вже розповідали, які існують законні способи для уникнення люстрації.

Перший соціальний портал

Залишити відповідь

Top