Регіональні сайти Люстрації 2.0

Люстрація СБУ: 3315 звільнилися самі, 58 звільнено в рамках закону

фото: Juanedc.com
фото: Juanedc.com

Відповідно до положень законів і підзаконних актів, люстраційній перевірці в СБУ підлягає 17 тис. 284 співробітники. З самого початку перевірки нами були спрямовані, згідно з чинним законодавством, запити в усі органи, які повинні здійснювати, згідно із законом про очищення влади, відповідні перевірочні заходи. І навіть незважаючи на ті зміни, які відбувалися в законодавстві, ми і донині продовжуємо отримувати відповіді на деякі із запитів.

З моменту, коли в Україні відбулася Революція гідності, з лав СБУ звільнилася безпрецедентно велика кількість співробітників служби, звільнилися або були звільнені. Зокрема, до прийняття закону “Про очищення влади”, тобто до 23 листопада, з органів СБУ звільнилося 2293 людини.

Крім того, додатково, з моменту початку перевірки, тобто з 24 листопада 2014 по теперішній час, звільнилося ще 1022 співробітники. Тобто 3315 співробітників служби в період з 25 лютого 2014 року по теперішній час звільнилося.

Згідно з нашими даними, до близько 40% з тих працівників, які звільнились у цей період, могли бути застосовані обмеження щодо закону “Про очищення влади”. І звичайно, стосовно тих осіб, які звільнилися з лав СБУ, люстраційна перевірка не проводилася. Саме цим фактом пояснюється те, що на сьогоднішній день така маленька цифра – 58 працівників, які фактично були люстровані на сьогоднішній момент.

Серед цих людей є ті, які служили в органах КДБ, тобто ще до створення держави Україна, а також декілька осіб, які подали недостовірні дані про себе при проходженні процедури люстрації, або ті особи, які взагалі не заповнили відповідні документи.

Додатково до цих 58 ще встановлено 89 співробітників служби, на яких могли поширюватися заборони, передбачені пунктами 3 і 4 статті 2 закону України “Про очищення влади”, так як вони були штатними співробітниками КДБ або закінчили вищі навчальні заклади системи КДБ. Ці особи, ще починаючи з квітня 2014 по вересень 2014 року, коли був прийнятий закон “Про очищення влади”, в цей період часу брали активну участь в АТО. Згідно із законом про очищення влади, на них не поширюється, тобто до них не застосовується заборона, передбачена цим законом.

Зараз повністю завершено перевірку щодо понад 7 тис. співробітників, а щодо більш ніж 10 тис., тобто 10278 співробітників, що становить приблизно 59%, на сьогоднішній момент не надійшли з інших органів відповіді на запити. Тобто формально ми не можемо завершити люстраційні перевірку щодо цих осіб, поки не надійдуть ці відповіді.

Виходячи зі свого внутрішнього аналізу, на сьогоднішній день ми можемо стверджувати, що на середину березня 2016 року на службі залишається працювати 17 співробітників, на яких можуть поширюватися заборони, передбачені законом “Про очищення влади “. Щодо цих 17 співробітників ми поки що чекаємо відповідні документи для того, щоб ми могли формально закінчити люстраційний процес.

Джерело

Залишити відповідь

Top