Регіональні сайти Люстрації 2.0

Люстраційну перевірку вже пройшли близько 24 тисяч чиновників – Петренко

Петренко

Як повідомив Павло Петренко, перший етап люстраційної перевірки завершено. Під час нього перевірку проходили органи, які за законом повинні перевіряти інших державних службовців: всі члени уряду, керівники центральних органів виконавчої влади, Міністерства юстиції та його територіальних органів юстиції, СБУ, Генеральної прокуратури, МВС, Державної фіскальної служби.

“За нашими підрахунками в середньому на цьому етапі проходили перевірку близько 24 тисяч чиновників”, – заявив Петренко.

Наступний етап перевірки розпочнеться наприкінці березня та охопить керівників цивільних міністерств, їх заступників, а з квітня перевірку проходитимуть керівники обласного рівня.

“За підсумками цих перевірок кількість чиновників, які проходитимуть перевірку, збільшиться в рази”, – додав Петренко.

Петренко нагадав, що судді також проходили перевірку, 44 з яких взагалі відмовились від неї. У зв’язку з цим Петренко подав заяву до Вищлї ради юстиції про звільнення цих суддів.

А от в прокуратурі ситуація відрізняється. Люстровані прокурори намагалися зупинити рішення про звільнення через суд, але на даний час рішень щодо відновлення прокурорів немає.

За його словами, позиція Міністерства юстиції дуже чітка: якщо державний службовець згідно з нормою закону потрапляє під автоматичну люстрацію, то кожен керівник органу, де працює цей державний службовець незалежно від займаної посади на час звільнення, повинен перевірити його трудову книжку і видати наказ про звільнення.

Як зазначає Петренко, після першого етапу дуже важливо дати оцінку реалізації закону особливо щодо тих органів, які в подальшому будуть здійснювати перевірку інших державних службовців, публічно відзвітувати про результати цієї перевірки, вказати на можливі проблеми, усунути їх і покарати осіб, які закон про люстрацію не виконали.

Сегодня

Залишити відповідь

Top