Регіональні сайти Люстрації 2.0

Люстрацію провалено: скандальні судді продовжують виносити вироки

правила

П’ять місяців тому нова влада обіцяла зламати корумповану систему українського судочинства. Для цього було придумано люстраційний комітет, який, однак, так і не здобув офіційного статусу. Журналісти «Дістало» розібралися, в чому причина нехтування такими обіцянками.

Навесні парламент ухвалив закон про відновлення довіри до судової влади. Документ передбачає звільнення з посад тих, хто виносив неправомірні рішення. Однак активісти вважають його мильною булькою, адже служителі Феміди досі сидять у своїх кріслах.

Суддя Юрій Бурбела, який на шість років кинув за ґрати васильківських терористів, – відпочиває. Принаймні так запевняє голова Києво-Святошинського районного суду. Активісти, яким суддівська сваволя допекла – самі проводять люстрацію. Вимагають в очільника Святошинського суду заяви за власним бажанням. Гріє своє крісло і одіозний земляк Віктора Януковича Віктор Татьков. Із посади головного судді Вищого господарського суду його ніби звільнено, але він продовжує працювати звичайним вершителем доль. Не попрощався з мантією і голова київського окружного суду Павло Вовк – його знову обрали на посаду очільника цієї інстанції. Павло Вовк – креатура регіонала та голови профільного комітету з питань судочинства Сергія Ківалова. Саме під керівництвом Вовка судді штампували рішення про заборону масових зібрань під час Майдану.

Якщо судді і складають свої повноваження, то перед тим обов’язково дбають про своє майбутнє. Приклад – два судді Конституційного суду В’ячеслав Овчаренко та Олександр Пасенюк. Їх звільнили з посад за порушення присяги, та Вищий адміністративний суд України за їхнім позовом визнав звільнення незаконним і поновив на роботі. Вони одразу ж подали у відставку. Причина – гроші та пільги. Коли служителі Феміди йдуть із посад самі – мають право на пенсію та довічне службове утримання, у випадку звільнення – ідуть ні з чим.

– Це як союз повії і сутенерів – всім вигідно, – пояснює Голова люстраційного комітету Єгор Соболєв. – Сутенерам-конструкторам цієї системи правосуддя вигідно, бо вони отримують можливість керувати судовою системою і збирати величезні хабарі. Але повії, якими є більшість суддів, теж бачать у цьому фінансову вигоду.

Вже давно на всю судову владу в Україні впливає одна людина – Сергій Ківалов. Зокрема, не без його участі формується і Вища рада юстиції – орган, який повністю формує суддівський корпус і дотепер лишається недієздатним. Тільки Вища рада може звільняти й обирати суддів і проводити так зване очищення. При цьому все погоджується із комітетом Ківалова, який навмисно гальмує процес, не бажаючи втрачати вплив.

Чому нинішня влада ігнорує свої обіцянки, журналісти поцікавились у радника Президента Марини Ставнійчук, однак Марина Іванівна тільки відбулася завченими тезами, які давно очевидні: Вищу раду треба повністю пере форматувати і це треба робити максимально швидко.

І так швидко й невідкладно – протягом п’яти місяців. Система оговталась, знову знахабніла і працює не на торжество закону, а на торжество своїх покровителів. Їхні підкилимові ігри навколо Вищої ради юстиції свідчать тільки про одне: люстрації – не буде.

Христина Малазонія, «Дістало!»

Залишити відповідь

Top