Регіональні сайти Люстрації 2.0

Майдан може і не розійтися до інавгурації. Хочуть люстрації

фото: Stefan Krasowski
фото: Stefan Krasowski

Інавгурація новообраного президента України відбудеться 7 червня. За підсумками обробки 100% електронних протоколів, у першому турі виборів переміг Петро Порошенко, який набрав 54,7% голосів. Керівник інформаційного департаменту штабу Порошенка Ірина Фріз підтвердила, що інавгурацію нового президента заплановано на 7 червня.

Вона також заявила, що штаб Петра Порошенка не передбачає якихось урочистостей на Майдані Незалежності у Києві.

Раніше на офіційному сайті президента було розміщено повідомлення, що урочистості з нагоди вступу на посаду новообраного президента України відбудуться на Майдані Незалежності в Києві.

Відповідне розпорядження підписав у четвер виконувач обов’язків президента України Олександр Турчинов.

Таку ініціативу у президентській адміністрації пояснили “великим значенням для утвердження європейського вибору України мирних акцій протесту на Майдані Незалежності впродовж листопада 2013 року – лютого 2014 року”, а також потребою “віддати шану полеглим учасникам цих акцій”.

Один із пунктів, що є розпорядженні про інавгурацію, передбачає “опрацювати питання та розробити заходи щодо нормалізації ситуації на Майдані Незалежності і прилеглих до нього вулицях у місті Києві та створення інших умов для забезпечення належного здійснення містом функцій столиці”.

Напередодні активісти Майдану заявили, що не розійдуться, поки їхні вимоги – покарання злочинців, люстрація, ухвалення пакету законів для зміни системи влади, покарання винних у масових убивствах – не будуть виконані повністю.

За матеріалами: ВВС-Україна

Залишити відповідь

Top