Регіональні сайти Люстрації 2.0

“Ми разом”. Про нових людей у парламенті

парламент

Про нових людей у парламенті, про те, чи зможуть вони перетворити ВР України у справжній законодавчий орган — орган, який зможе стати локомотивом реформ. Це питання дослідили журналісти “Радіо Свободи”.

Попередні результати ЦВК позачергових виборів народних депутатів України 2014 показали, що Народний фронт лідирує — 22%, Блок Петра Порошенка — 21%, “Об’єднання “Самопоміч” — 11%, Опозиційний блок — 9%, Радикальна партія Ляшка — 7%, Батьківщина — 5%. Це результати станом на 20:00.

А який відсоток всередині цих партій складають нові люди? У Народному фронті Яценюка — 33%, у Блоці Петра Порошенка — 28%, в “Об’єднання “Самопоміч” — абсолютно, 100% усіх, хто входить в парламент — 32%. В наступних трьох партіях багато осіб зі старої влади.

Лідером на дострокових виборах на Львівщині є Народний фронт, а ось на мажоритарці більшість кандидатів, які перемогли — представники Блоку Петра Порошенка. Вимога люстрації – нові обличчя, та на мажоритарних округах обрано одного політика з минулого парламенту Ярослава Дубневича — у нього не було сильного опонента. Усі решта обраних парламентарів — нові обличчя. У ВР за попередніми підрахунками попадає і брат старого парламентаря — місцевий олігарх Богдан Дубневич. Серед мажоритарників перемагає сотник Майдану Володимир Парасюк. Свобода у парламент не проходить.

За попередніми даними, Харківська область до парламенту за мажоритаркою делегує 13 колишніх регіоналів, які сьогодні себе позиціонують як самовисуванці. Один із лідерів “Опозиційного блоку” — Михайло Добкін, немає сумнівів кого підтримає його брат. Винятком харківської виборчої історії є тільки економіст Олександр Кірш, який балатувався до ВР від “Народного фронту”.

Для активістів харківського Євромайдану та фейсбушної спільноти такі результати — повне розчарування, вони сподівалися, що харків’яни нарешті зрозуміли хто є хто. Найактивніші євромайданівці об’єдналися в команду “Нові” і агітували за себе в мажоритарних округах.

Експерти із громадської організація “ОПОРА”, аналізуючи роботу в округах членів “Нові”, зауважують — кандидати в депутати, за якими стоїть тільки громадський рух, безсилі проти старих способів купівлі виборців.

Нам потрібні нові демократичні політики, які будуть спілкуватись із громадскістю і формувати її запити. Еліта повинна бути розумною. Не може бути запитоом суспільства продуктовий набір, — вважає координатор виборчих програм громадянської мережі “ОПОРА”.

24

Залишити відповідь

Top