Регіональні сайти Люстрації 2.0

Міліціонер Родинюк, який торгував квартирами, досі на високій посаді

міліція1

Дві державні квартири приватизував начальник управління внутрішньої безпеки у Львівській області Любомир Родинюк за час своєї кар’єри у податковій міліції та в органах МВС. Зараз ці факти розслідує прокуратура, відкрито кримінальні провадження за ст. 364 (Зловживання владою та службовим становищем) ККУ. Попри те, пан Родинюк як ні в чому не бувало залишається на високій посаді.

Відповідно до документів, які є у розпорядженні IA ZIK, 17 квітня 2015 року прокуратура Волинської області внесла дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42015030000000081 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 ККУ, а 12 травня 2015 року прокуратура Рівненської області розпочала розслідування кримінального провадження за №42015180000000128 за фактами зловживань при отриманні службового житла міліціонером Родинюком.

Як повідомлялося, працюючи нетривалий період у керівництві управління податкової міліції ДПА у Рівненській області (з травня 2004 до червня 2005 року) Любомир Родинюк отримав від держави безоплатно у власність двокімнатну службову квартиру, загальною площею 47,3 кв м, у м. Рівне за адресою вул. Буковинська, 18. До слова, службове помешкання пан Родинюк отримав всупереч рішенню житлової комісії. Згодом цю квартиру податковий міліціонер приватизував і продав у 2006 році, вже будучи на посаді у Львові.

Обіймаючи посаду начальника відділу внутрішньої безпеки УМВС України у Волинській області, у 2011 році Любомир Родинюк отримує від держави двохкімнатну службову квартиру, площею 38,1 кв м у новобудові в Луцьку за адресою вул. Арцеулова,22, яку згодом теж приватизував та продав.

При цьому Любомир Родинюк подавав неправдиві дані, нібито він на час служби у Луцьку змушений проживати з сім’єю у найманому помешканні на вул. Соборності, 19а, хоча насправді дружина і син на той час проживали у Львові – молодший син ходив у школу, а дружина працювала у ПП «Компанія Оксаген АБ» та директором у ТзОВ «Продтовари 13».

На момент отримання згаданих квартир від держави, пан Родинюк був забезпечений житлом – мав квартиру у Львові на вул. Симоненка,20, де він був прописаний з дружиною та двома дітьми, та розкішний особняк на вул. Козацькій, 19 у Львові, де фактично проживає з сім’єю.

Чи була квартира у Львові отримана Л. Родинюком як службова – наразі не відомо. Є дані і про отримання міліцейським високопосадовцем квартири у Тернополі, однак вони поки не підтверджені.

У відділі внутрішньої безпеки у Волинській області повідомили, що «вбачають порушення норм чинного законодавства» у діях свого екс-начальника Л.Родинюка. Тим часом департамент внутрішньої безпеки МВС України проводить перевірку згаданих зловживань міліціонера. Однак, відповіді щодо результатів перевірки наразі немає. Чи спрацює тут приказка «ворон ворону ока не виклює» – довідаємося згодом.

Нагадаємо, начальник управління внутрішньої безпеки у Львівській області Любомир Родинюк, який проживає у розкішному особняку в районі вул. Личаківської у Львові за адресою вул. Козацька, 19, за час своєї кар’єри у податковій міліції та в органах МВС отримав від держави дві службові квартири, які згодом приватизував.

Як повідомлялося, начальником управління внутрішньої безпеки у Львівській області департаменту внутрішньої безпеки МВС України без громадського обговорення призначено 56-річного Любомира Родинюка, який перебував на пенсії. 20 червня 2014 року новопризначеного керівника представлено колективу управління.

Зазначимо, призначення Родинюка на нинішню посаду викликало обурення серед активістів. Адже, як наголосив головний редактор газети «Ратуша» Микола Савельєв, призначення відбулося без будь-якого громадського обговорення та поза увагою начальника міліції Львівщини Дмитра Загарії.

«Нишком Київ пробив на начальника внутрішньої безпеки Львівської області Родинюка Любомира Володимировича – колишнього начальника податкової міліції Львівської області! Без люстрацій, обговорень та іншої непотрібноі фігні! І без Загарії! При новому Президентові! Як же так?! Це незрозуміло, образливо і принизливо!», – написав Савельєв у Фейсбук.

Водночас Президент України Петро Порошенко заявив, що люстрації в правоохоронних органах та прийняття нового закону про поліцію уникнути не вдасться.

«Нам не уникнути люстрації… Косметичні зміни не допоможуть. Тому нам потрібен новий закон про поліцію, нові її функції і права. Нові обличчя в тому числі», – сказав Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

Глава держави висловив упевненість, що нове скликання Верховної ради забезпечить прийняття необхідних законів для реформування правоохоронної системи.

Нагадаємо, дружина міліцейського високопосадовця Любомира Родинюка – Леся Родинюк – фігурує у кримінальному провадженні про розкрадання та відмивання коштів приватного підприємства «Компанія Оксиген-АБ» у сумі 1,5 млн грн.

Zik/a>

Залишити відповідь

Top