Регіональні сайти Люстрації 2.0

Міністри з уряду “камікадзе”: хто чого домігся

кабмін

“Сегодня.ua” нагадує, чим запам’ятається Кабмін, що напередодні склав повноваження. Переговори про формування нового Кабінету міністрів практично завершені і вже сьогодні кандидатури повинні бути внесені в парламент. Прощаючись з попереднім Кабміном, ми згадали про ключові досягнення його міністрів.

Прем’єр-міністр України: Арсеній Яценюк

Запам’ятався активною підтримкою люстрації, підписанням політичної частини угоди з ЄС про асоціацію, і активною роботою на західному напрямку, включаючи зустрічі з голови Ради ЄС Ван Ромпеєм, генсеком ООН Пан Гі Муном, а також зустріч у Білому Домі з президентом США Бараком Обамою. Домігся отримання нових траншів від МВФ. І в цілому закріпив остаточний розворот України в західноєвропейському напрямку.

Йде або залишається: Переобраний 341 голосом парламенту.

Перший віце-прем’єр-міністр України

Посада вакантна після того як обіймаючий її Віталій Ярема зайняв пост генпрокурора, не домігшись значних успіхів на жодній з цих посад. Претендентом на посаду називають зама фракції БПП Віталія Ковальчука. Конкурентом бачать когось із очікуваних і анонсованих президентом експатів.

Віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань: Олександр Сич

Особливою активністю один з трьох делегатів в уряд від ВО “Свободи” не запам’ятався, хоча заклав основу створення системи української державної пропаганди.

До його ключовим досягнень можна віднести створення на базі Укрінформу інформаційно-аналітичного центру “Єдина країна”. Крім того він запам’ятався пропозицією ліцензувати російські книги і ввести з РФ візовий режим.

Йде або залишається: Як і всі представники “Свободи”, що залишилася за бортом новообраної Ради – йде. Збирається зайнятися дисертацією і науковою роботою. На його місце пророкують Миколу Томенка з БПП, вже одного разу обіймав цю посаду після помаранчевого Майдану.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства: Володимир Гройсман

Запам’ятався лобіюванням децентралізації влади, а також керівництвом спеціальною слідчою комісією з розслідування катастрофи малайзійського “Боїнга”. Поки обидві цілі не досягнуті.

Іде чи залишається: Іде. Ставленик президента, і екс-мер Вінниці був 359 голосами обрано спікером, ставши наймолодшим главою українського парламенту в історії.

Міністр Кабінету Міністрів: Остап Семерак

Став одним з ключових спікерів уряду. Також запам’ятався непростими відносинами і різним баченням антикорупційної політики з Тетяною Чорновіл, яка займала пост урядового уповноваженого з цих питань.

Йде або залишається: Поки однозначної відповіді немає, але Яценюк лобіює його кандидатуру в майбутній Кабмін.

Міністр аграрної політики та продовольства: Ігор Швайка

Ще один свободівець в уряді “камікадзе”. Запам’ятався повним неприйняттям його кандидатури представниками галузі. Тим не менше, під час його роботи був зібраний близький до рекордного врожай, незважаючи на війну і незаконну анексію Криму Росією.

Йде або залишається: Іде. Кандидатами на його посаду бачать президента “Українського клубу аграрного бізнесу” (УКАБ) Алекс Лисиця та президента Української аграрної конфедерації (УАК) Леоніда Козаченка.

Міністр внутрішніх справ: Арсен Аваков

Почав реформу МВС, ліквідував “Беркут” і створив добровольчі батальйони. Під керівництвом Авакова був підготовлений і оприлюднений цілий проект реформування МВС до 2017 року, включаючи створення українських “копів” і “шерифів” – до 2017-го року, а також можливість створення муніципальної поліції, і реформування ДАІ…

Йде або залишається: Залишається. Його збереження на посаді – особиста вимога Яценюка.

Міністр екології та природних ресурсів: Андрій Мохник

Свободівець в уряді “камікадзе”, який нічим особливим не запам’ятався. Серед досягнень Мохника можна назвати захист від забудови Біличанського лісу.
Йде або залишається: Іде. Поки з кандидатур на цю посаду називалася тільки Ганна Гопко з “Самопомочі”, але вона сама публічно спростувала своє призначення.

Міністр оборони – Степан Полторак

Прихід колишнього командувача Національною гвардією, генерала-полковника Півторака – сприймався з великим ентузіазмом. І поки, у порівнянні з його попередником Валерієм Гелетеєм, до нього претензій практично немає. Правда, не варто забувати, що саме в Міністерстві оборони за дев’ять місяців керівника міняли чотири рази.

Йде або залишається: Як і всі міністри за квотою президента, залишається.

Міністр енергетики та вугільної промисловості: Юрій Продан

Головним досягненням Продана на посту стало успішне завершення переговорів з російським “Газпромом” щодо газу і відкриття реверсу зі Словаччини та Угорщини, а також домовленості з норвезьким постачальником блакитного палива.

Вистачає навколо голови Міненерго і негативу, починаючи від скандалу із закупівлею вугілля з ПАР за завищеною ціною і закінчуючи звільненням його зама Вадима Уліда за згоду на імпорт з РФ електроенергії.

Іде чи залишається: Іде. Міненерго може очолити Роман Рубченко, який отримав американську освіту і в 2012-му керував розробкою нової Енергостратегії України.

Міністр закордонних справ: Павло Клімкін

Один з небагатьох міністрів, до яких у експертів практично немає питань. Асоціація з ЄС підписана і ратифікована Радою, хай і з відкладеним вступом в дію зони вільної торгівлі, але зі збереженням ще на рік режиму преференцій для українських товарів.

Йде або залишається: Залишається. Інші варіанти навіть не обговорювалися.

Міністерство інфраструктури: Максим Бурбак

Незважаючи на ситуацію в зоні бойових дій, де постійно руйнується інфраструктура, а відновлюють її вкрай повільно, Бурбак особливої критики не здобув. Зате він почав закупівлі поїздів у Крюківського вагонного заводу, затвердив урядову програму переобладнання тепловозів на більш економічні, і поклав старт створенню спільного україно-чеського підприємства на базі електровозоремонтного заводу.

Йде або залишається: Питання відкрите.

Міністерство молоді та спорту: Дмитро Булатов

Один з міністрів, висунутих Майданом. Правда, історія з його викраденням і відпочинком в Домініканській республіці викликала набагато більший інтерес, ніж його діяльність на посту міністра. Під завісу своєї діяльності встиг заявити про реформу спорту.

Йде або залишається: Іде, причому не виключено, що дане міністерство взагалі буде ліквідовано, а його функції передадуть Міносвіти.

Міністр освіти і науки: Сергій Квіт

Саме реформу освіти називають однією з небагатьох, яка дійсно була розпочата. Екс-ректор Могилянки, який увійшов в уряд з подачі УДАРу, став одним з найбільш ефективних міністрів.

Зумів провести евакуацію 11 вузів з території, контрольованої так званими “ДНР” та “ЛНР”, полегшити умови вступу (вилучивши пункт про автоматичне переведення середнього балу атестата у 200-бальну шкалу), створивши умови для всіх бажаючих, включаючи тих, хто виїхали з Криму і з “ДНР” та “ЛНР” для здачі ЗНО, і відкривши бухгалтерію Міносвіти

Йде або залишається: Швидше за все, залишається. Хоча на його посаду претендували відразу двоє від НФ Лілія Гриневич – один з авторів законопроекту про освіту, і Микола Томенко від БПП.

Міністр соціальної політики: Людмила Денисова

Час вступу на посаду глави Мінсоцполітики фактично співпав з початком бойових дій в Донбасі, а, враховуючи що і всі учасники АТО і переселенці з Донбасу і Криму опинилися одночасно у веденні Мінсоцполітики, не дивно, що саме це міністерство опинилося в епіцентрі уваги. Особливо охарактеризувати соціальну політику може рішення уряду припинити всі виплати пенсій та допомог тим людям, які залишаються на територіях, окупованих бойовиками.

Йде або залишається: Іде.

Міністр культури: Євген Нищук

Голос Майдану і діючий актор на посаді міністра не загубився. При Нищуку по суті відродилося українське прокатне кіно. Масу премій на зарубіжних кінофестивалях зібрало “Плем’я” Мирослава Слабошпицького, з не меншим успіхом в Україні стартував “Поводир” Олеся Саніна, а також на телеекранах стартував повноцінний український мультсеріал “Про пригоди Котигорошка та його друзів”

Йде або залишається: Поки його доля під питанням.

Міністерство охорони здоров’я:

Ця посада залишається вакантною і поки шансів у в.о. міністра Василя Лазоришинця зберегти її небагато, навіть незважаючи на публічну підтримку Яценюка. Єдиним кандидатом на цю посаду називають Ольгу Богомолець з БПП.

Міністерство торгівлі та економічного розвитку:

На відміну від Лазоришинця, Валерій П’ятницький, який став в.о міністра після добровільного відходу з поста міністра Павла Шеремети, має шанси зайняти цю посаду вже без додатку. На користь екс-уповноваженого КМУ по питання євроінтеграції говорить той факт, що преференції в ЄС Україні продовжили, в плюсі йому і здатність правильно позиціонувати в ЗМІ позицію України в питаннях інтеграції з ЄС.

Міністр фінансів: Олександр Шлапак

До досягнень за час роботи Шлапака на посту можна віднести поліпшення торговельного балансу, проте, враховуючи падіння курсу гривні, недовиконання дохідної частини держбюджету і відсутність проекту бюджету на 2015 рік, про позитив говорити не доводиться.
Йде або залишається: Іде

Міністерство юстиції України: Павло Петренко

Головне досягнення Петренко – початок люстрації. Крім того, Петренко почав процес судових позовів України проти РФ, починаючи від подачі позову до Стокгольмського арбітражного суду проти “Газпрому” і закінчуючи позовами проти РФ в ООН і за анексію Криму. Плюс він був одним з найбільш головних ідеологів закону про санкції проти РФ, почав процес електронних аукціонів конфіскатом, і провів перше електронне тестування кандидатів у нотаріуси.

Йде або залишається: Швидше за все, залишиться.

Сегодня

Залишити відповідь

Top