Регіональні сайти Люстрації 2.0

Можновладці гальмують закон про люстрацію, щоб встигнути нахапати якнайбільше

Верховна рада

Відтермінували до 16 вересня. Закону про очищення влади сама ж влада й досі не ухвалила. Тим часом українці влаштовують пікети й дедалі гучніше вимагають люстрації. А самі чиновники в очікуванні тотальних звільнень намагаються швидше набити кишені.

Люстрація, на яку так покладають надії українці, досі в руках нардепів. Законопроект ухвалили тільки в першому читанні. Він передбачає, що чиновників, які обіймали високу керівну посаду за правління Януковича, звільнять автоматично. Повернутися назад вони зможуть не раніше, ніж за десять років.

Єгор Соболєв, голова Люстраційного комітету України:
– Ни один чиновник, по нескольким исключениям, этот закон не хочет, потому примеряет на себя и думает: “Боже, у меня вся система разрушится, вся система коррупции, которую я столько строил и возглавлял – она ​​упадет”. Всем не нравится идея объяснения имущества себя и своих близких.

Поки народні обранці визначаються, кількість корупціонерів не зменшується – констатують правоохоронці. Наприклад, до управління боротьби з економічними злочинами мало не щодня надходять нові скарги на хабарників.

Юлія Шевчук, помічник керівника Подільського РУ міліції м. Києва:
– В цьому році порівняно з минулим на 37 відсотків більше повідомлень від громадян саме про факти хабарництва посадовими особами за ті чи інші види послуг, і фактично з кожним днем ці випадки набирають обертів.

Хабарі беруть чиновники будь-яких ланок і відомств. Але останнім часом особливо багато заяв надходить стосовно податківців.

Юлія Шевчук, помічник керівника Подільського РУ міліції м. Києва:
– Є податківці, в цьому році був вже не один такий випадок, останній приклад – було затримано чиновника Міндоходів за взятку 13 тисяч гривень, яку вимагав від пересічного громадянина за певну послугу.

Тим часом експерти такі суми для працівників податкових органів називають мізерними. Адже нерідко вони отримують мільйони за вдале вирішення одного питання. Наприклад, організацію конвертаційного центру.

Олександр Охрименко, президент Українського аналітичного центру:
– Конвертаційні центри завжди кришували податківці, схема дуже проста, от знаєте, говорять: фіктивний НДС, фіктивний НДС, ну, посмійтеся разом з нами, хто робить фіктивний НДС? Працівники податкової міліції і податковці, не може людина з вулиці зробити фіктивний НДС, а тільки в зговорі з працівником податкової.

До журналістів Свідка потрапила копія звітності одного підприємства за липень 2014-го року. В декларації на повернення податку на додану вартість – астрономічна сума: більше мільярда шестиста мільйонів гривень. Документ подано до державної податкової інспекції Деснянського району. Згідно з однією цією декларацією, на чималі гроші з бюджету одночасно розраховує величезна кількість підприємств Києва й Харкова.

Олександр Охрименко, президент Українського аналітичного центру:
– А який відкат може бути, ну подумайте, ви мільярд взяли і да, вас звільнили. Ну і що з того, ну звільнили, а сума. Це не проблема, є таке – ціна питання, якщо десять мільярдів мені дадуть, я мільярд віддам, або два, або три, які проблеми? Ви можете потім звільняти керівника податкової, дуже він злякається, з його мільярдами. Хабар вирішить всі проблеми, бо ж бажання заробити таке велике, що воно безмежне.

Про долю декларації із захмарною сумою ми поцікавилися в очільника Деснянської податкової – Михайла Маковецького. Сам чиновник відомий тим, що за часів правління Януковича керував податковою інспекцією в Оболонському районі Києва. Подейкують, що там були зосереджені основні конвертаційні центри, які належали синові Януковича – Олександру. Спочатку телефоном пан Маковецький повідомив, що підозріла декларація потрапила до них випадково й послався на зайнятість. Але потім терміново приїхав і дав пояснення, щоправда поза камерою. Запевнив, що податківці анулювали той документ і ПДВ за ним з бюджету не повертатимуть. Бо перевірка правоохоронців виявила в даному випадку ознаки махінацій.

Марина Борисполець, Олександр Кругліков, НТН

Залишити відповідь

Top