Регіональні сайти Люстрації 2.0

На перевірку українських суддів піде не менше 6 років, – Адміністрація Президента

Фото: AFP
Фото: AFP

Заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов повідомив, що атестація суддівського корпусу, яку проведуть у рамках судової реформи в Україні, займе не менше шести років. Про це він сказав в інтерв’ю порталу “Юрлига”.

За словами Філатова, ідея полягала в тому, щоб атестувати всіх суддів і зробити таку атестацію регулярною та обов’язковою для кожного судді.
“Але це сказати простіше, ніж зробити. У країні майже дев’ять тисяч суддів. І якщо навіть проводити цю атестацію безперервно, то знадобиться років п’ять – шість, і то, якщо дуже інтенсивно працювати”, – сказав він.

За словами Філатова, зараз обговорюється проведення атестації в першу чергу для суддів Верховного, касаційного та апеляційних судів.
Він запевняє, що судді першої інстанції можуть на першому етапі залишитися поза цією атестацією.

“Але надалі ми опрацюємо ті додаткові заходи, які дозволять відсіяти некваліфікованих і корумпованих суддів”, – сказав заступник голови АП.
Він додав, що ще залишається інструмент дисциплінарної відповідальності, який також діє стосовно суддів першої інстанції.

За словами Філатова, у рамках атестації на кожного суддю заведуть приватне досьє, де відображатимуться результати його діяльності за відповідний період.

“У тому числі і статистика розгляду справ, подані скарги на суддю і результати їх розгляду, а також будь-яка інформація, що стосується відповідності судді критеріям, які встановлені законодавствам”, – сказав він.

Перевірка буде атестаційним іспитом, мета якого – перевірити, наскільки суддя виконує свій обов’язок підтримувати і підвищувати свій професійний рівень.

Як повідомляв iPress.ua, Президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо заявляє, український закон про люстрацію є “дуже поганим” і буде змінений.
Нагадаємо, 11 грудня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк висловив думку, що переатестацію повинні пройти всі 9 тисяч українських суддів.

Ipress

Залишити відповідь

Top