Регіональні сайти Люстрації 2.0

Нардепів під Радою лякали чорним дзвоном та невідворотністю люстрації

фото: rbc.ua
фото: rbc.ua

Сьогодні, 14 жовтня, в останній день роботи Верховної Ради VI скликання під будівлею парламенту відбувається низка пікетів. Зокрема, вимушені переселенці з Криму та Донбасу вимагали від народних обранців захистити їхні права законодавчо, а обурені майданівці – покарати нардепів-корупціонерів, що голосували за скандальні «закони 16 січня».

За перебігом пікету слідкував репортер ZIK-Стрім Максим Осовський.

Із самого ранку під ВРУ зібралось близько двох сотень людей, навпроти них міліція виставила кілька кордонів спецпідрозділів та навіть бійців приватних охоронних фірм.

Першими на пікет вийшли вимушені переселенці з Донбасу та Криму, які протестували проти нинішнього «життя на валізах». Вони вимагали від парламенту ухвалити законопроект № 4490а-1 «Про захист прав внутрішньо переміщених осіб»,що з серпня лежить у парламенті, та який надав б їм юридичний захист щодо соціального забезпечення працевлаштування, реалізації виборчих прав та права на землю, соцзахисту тощо. Також люди наполягали на розробці законопроекту про звільнення окупованих українських територій.

«Ми пам’ятаємо, що Крим – це Україна і вимагаємо від нової Ради чіткого плану дій для звільнення Криму від загарбників та інших окупованих територій. Україна – це неподільна та суверенна держава», – наголосив голова координаційної ради організацій вимушених переселенців з Криму Владислав Хмеловський.

Переселенці тримали у руках транспаранти з красномовними гаслами: «Ми не бомжі», «Бігли від «Градів» — натрапили на бюрократів», «Дайте житло та роботу» та інші.

Поряд із переселенцями мітингували люди, що назвались активістами Майдану та просто небайдужими українцями. Вони вимагали люстрації для народних депутатів, котрі голосували за диктаторські «закони 16 січня» і зараз намагаються потрапити до нової Ради сьомого скликання. Люди вигукували «Пам’ятай, Ківалов – підрахуй», «Москаленко, твоє місце на нарах, а не у парламенті», «Герега і Табалов – йдіть у свинарник», «Жванія – ганьба 140-го Одеського округу» тощо.

Також люди притягли під будівлю парламенту плакати із зображеннями чинних нардепів, які не виконали свої передвиборчі обіцянки з 2012 року. Під кожною світлиною депутата були написані гасла, з якими вони тоді йшли на вибори. Серед «брехунів», за версією пікетувальників, опинились Рибак, Тягнибок, Жванія, Шуфрич, Турчинов та решта. Активісти також перед входом до парламенту поставили чорний дзвін, час від часу били в нього, нагадуючи депутатам у сесійній залі, що цей дзвін по них.

«Сьогодні має бути голосування за закон, який має допомогти відбутись врешті будь-якій люстрації. Той закон,що був ухвалений минулого тижня, є беззубим, це лише напівкрок. Ті виродки, хто голосував за закони 16 січня, зараз майже всі лізуть у Раду. Досить вже кидати зрадників до смітника, вже час вдягати їх у дерев’яні бушлати», ­– каже сотник четвертої (козацької) сотні самооборони Майдану Микола Бондар.

За словами мітингувальників, вони стоятимуть до кінця останнього сесійного дня парламенту, аби дотиснути нардепів.

ZIK

Залишити відповідь

Top