Регіональні сайти Люстрації 2.0

Освіті теж потрібна люстрація

Лікарчук

Директор Українського центру оцінювання якості освіти вважає, що для здійснення реформ в освіті необхідна люстрація серед освітніх чиновників, яка можлива лише за умови могутнього вчительського руху із низів за люстрацію та реформи.

Про це Ігор Лікарчук написав на своєму Facebook, коментуючи проведення Всеукраїнської наради з питань загальної середньої освіти, що відбулася 27 травня в Міністерстві освіти і науки України.

“Іще й досі знаходжусь під враженням учорашньої наради з проблем загальної середньої освіти. Коли я вийшов на трибуну і побачив в залі силу-силенну різних освітянських начальників (а їх дуже багатьох занадто добре знаю), в голові засіла одна думка, якої не можу позбутися. У керівників Міністерства є велике бажання реформувати освіту. Прості педагоги кричать про необхідність реформ. Але 75% тих, хто сидів у залі, реформи робити не будуть”, – зазначив директор УЦОЯО.

За його словами, український освітній чиновник і реформи – це дві паралельні прямі, які ніколи не можуть перетнутися.

“Бачив у залі й тих, хто насправді заганяв учителів у партію регіонів, примушував їздити на мітинги в Маріїнський парк, організовував мітинги на підтримку тодішніх вождів… Вони будуть робити реформи? Ніколи не повірю”, – наголосив Лікарчук.

“Задаю собі сакраментальне питання: “Що робити?”. І бачу лише одну відповідь: потрібна люстрація. Але хто іі робитиме? Міністр і його заступники? Самі не зможуть і не встигнуть… Отже очевидно, що потрібний могутній вчительський рух із низів за люстрацію та реформи… Чи може я утопіст?”, – написав директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

Як відомо, у 27 травня Міністерством освіти і науки було проведено Всеукраїнську нараду, на якій були обговорені
питання розвитку загальної середньої освіти в Україні.

osvita.ua

Залишити відповідь

Top