Регіональні сайти Люстрації 2.0

Парламенту пропонують скасувати люстрацію

Люстрація

Народний депутат України з “Опозиційного блоку” Микола Скорик зареєстрував проект Закону № 1515 від 19 грудня “Про зупинення дії Закону України “Про очищення влади”. Відповідний документ з’явився на офіційному сайті українського парламенту, повідомляє УНН.

Як сказано в пояснювальній записці, після аналізу Закону про очищення влади Європейська комісія “За демократію через право” (Венеціанська комісія) дійшла висновку, що цей документ містить кілька серйозних недоліків і вимагає суттєвого доопрацювання.

На думку Миколи Скорика, подальше застосування чинної редакції Закону “Про очищення влади” в умовах визнання Венеціанською комісією і, навіть, авторами Закону його невідповідності міжнародним стандартам, означатиме свідоме порушення конституційних прав і свобод сотень тисяч громадян України, потягне за собою величезну суспільну напругу, матиме тяжкі наслідки для люстрованих осіб та їх сімей. Також, на його думку, продовження застосування люстраційних заходів на підставі існуючої редакції закону завдає значної шкоди міжнародній репутації України, особливо в контексті євроінтеграційних процесів в нашій країні.

“Дію цього Закону слід негайно зупинити для запобігання подальшого порушення прав і свобод громадян і уникнення непоправних наслідків таких люстраційних процесів”, — стверджує автор законопроекту.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко 9 жовтня підписав закон “Про очищення влади”, прийнятий Верховною Радою 16 вересня. У середу, 15 жовтня, зазначений закон був опублікований у парламентській газеті “Голос України” і набув чинності 16 жовтня.

Очікується, що під його дію підпаде до мільйона чиновників.

На порталі Мін’юсту почав роботу “люстраційний” розділ, де оприлюднили перелік перших чиновників, які підпали під люстрацію у рамках застосування Закону “Про очищення влади”.

Як повідомляв УНН, у своєму висновку Венеціанська комісія однозначно зазначила, що існує певне дублювання між законом про очищення влади і законом про відновлення довіри до судової влади. Закон про люстрацію Верховна Рада ухвалила 16 вересня 2014 року.

Ракурс

Залишити відповідь

Top