Регіональні сайти Люстрації 2.0

“Період безкарності для суддів закінчився”

Фото: ssalonso
Фото: ssalonso

Трьом суддям столичного Печерського районного суду оголосили підозру про винесення завідомо неправосудних рішень. Генеральний прокурор Віктор Шокін попросив Верховну Раду дати згоду на арешт Оксани Царевич, Віктора Кицюка й Сергія Вовка.

У четвер прокуратура столиці провела обшук у Печерському суді. Отримала 10 звернень про винесення неправосудних рішень щодо активістів Майдану — їх покарали за поїздки до Межигір’я у грудні 2013 року. Царевич і Кицюк приймали рішення про позбавлення водійських прав автомайданівців.

Останнє рішення Царевич стосується Олександра Єфремова. Колишнього керівника фракції Партії регіонів звільнили під 60 тис. грн застави. Раніше Царевич із Кицюком були слідчими суддями у справі про вбивство колишнього нардепа Євгена Щербаня. Тоді висунули звинувачення екс-прем’єрці Юлії Тимошенко. Суддя Вовк 2012-го виніс вирок Юрієві Луценку, колишньому міністру внутрішніх справ.

— Це натяк, що період безкарності закінчився, — вважає 56-річний Карл Волох, член Громадської ради Люстраційного комітету. — Прокуратура намагається показати, хто в домі хазяїн. Аби судді не думали, що вони недоторканні.

Частина слуг закону дозволяють собі хизуватися: а що ви зробите, якщо мене захищає Конституція? Тому найбільш зухвалим потрібно натякнути, що самим звільненням не обійдеться.

Судді залишатимуться недоторканними до створення Вищої Ради юстиції. Звільнити їх може орган, що призначав — Верховна Рада, але з подання ВРЮ. Тому зараз навряд чи можна говорити про їхнє ув’язнення. Цілком можливо, вони продовжуватимуть приймати безсовісні рішення. Хоча так чи інакше частину суддів звільнять. Або за законом про відновлення довіри до суддівської гілки влади, або через закон про люстрацію. Їх покарають за завідомо неправосудні рішення. Зокрема, пов’язані з Майданом. Хоча судову реформу навіть не почали. Її поки що ніхто не розуміє.

gazeta.ua

Залишити відповідь

Top