Регіональні сайти Люстрації 2.0

Перспективи очищення влади

фото: Уніан
фото: Уніан

Працювали на злочинну владу? Тоді Вам не місце на посаді. Тотальне чищення державного апарату було й лишається однією з головних вимог українців. Утім, люструвати корупціонерів-посадовців чомусь ніхто не поспішає.

Вони не поспішають. Закон про люстрацію, якого чекає вся Україна, народні обранці прийняли тільки нещодавно і лише в першому читанні. У люстраційному ж комітеті вимагають: документ у Верховній Раді мають остаточно затвердити не пізніше 4 вересня.

Єгор Соболєв, голова Люстраційного комітету України:
– Зараз дуже цікавий бій, чи вдасться громадянам відкрити другий фронт проти зрадників, саботажників, корупціонерів, а вони всі між собою пов’язані. Чи наші можновладці заблокують очищення влади. Я вважаю, що в наших силах змусити парламент проголосувати закон про очищення влади. Сам парламент з доброї волі цього не зробить.

Якщо закон пройде друге читання і його підпише президент – очистити владу можна буде практично від всіх нечистих на руку керівників. Дехто з новопризначених посадовців уже висловлює намір люструвати хабарників. Нині чистять лави від людей Януковича у фіскальній службі.

Ігор Білоус, голова Державної фіскальної служби України:
– Ми очистили, напевно, всіх нєгодяєв, так, на сьогоднішній день процес реформування – він не зупиняється, він постійно триває. 10 відсотків сокротили раніше, зараз скорочуємо ще шість відсотків, зараз постійно працює кадрова комісія з точки зору заміни кадрів, головних управлінь і на головних митницях.

Утім, чищення триває, але люди на посадах не змінюються. Наприклад, обов’язки керівника київської митниці нині виконує Юрій Дворак. У ЗМІ лунало чимало звинувачень у причетності цього фахівця до незаконних схем. За режиму Януковича він очолював Енергетичний митний пост. А зі зміною влади пішов на підвищення. Нині його називають одним із основних кандидатів на керівну посаду у фіскальній службі.

Про його роботу за часів Януковича журналісти Свідка намагалися отримати коментар від самого Юрія Дворака. Проте, телефоном його секретарка відповіла відмовою, пославшись на зайнятість керівника майже на тиждень уперед. Аж до виборів голови. Натомість у Державній фіскальній службі запевнили – люди Януковича не залишаться на відповідальних посадах.

Ігор Білоус, голова Державної фіскальної служби України:
– Повністю зараз йде заміна всіх керівників митниці по вертикалі, тому ці всі старі речі, вони не мають ніякого відношення, тому що сьогодні-завтра ми перебудуємо цей сегмент.

Чи справдяться обіцянки – стане відомо вже наступного тижня. Поки ж активісти масштабної люстрації в Україні не бачать. І закликають громадськість посилено контролювати владу.

Єгор Соболєв, голова Люстраційного комітету України:
– Я вважаю, що всі, хто погоджувався зі старими схемами – вони вже інфіковані, їх всіх треба забирати, не треба думати, що люди з-під палки робили, це їх змушували працювати на дітей президента. Вони всі на цьому заробляли.

Марина Борисполець, Ірина Винокурова, Андрій Мартищенко, НТН

Залишити відповідь

Top