Регіональні сайти Люстрації 2.0

Під Госпсудом Києва вимагають люстрації кума Януковича – судді Татькова

Татьков

У середу, 18 лютого, під вікнами Господарського суду Києва проходить пікет з вимогою звільнити і люструвати суддю Віктора Татькова, який є кумом колишнього президента Віктора Януковича. Про це НБН повідомили в прес-службі підприємства «Інститут розвитку передових технологій».

Зазначимо, що сьогодні суд розглядає позов «ІРПТ» у справі про неправомірне стягнення з підприємства 14,093 млн грн за послуги по оренді, які були надані протягом 2006-2011 років. Суддею по цій справі призначений колишній голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков.

«Співробітники «ІРПТ» просять президента Петра Порошенка захистити їх від свавілля чиновників ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції, які незаконно стягнули з підприємства понад 21 мільйона гривень», – йдеться в листі, направленому главі держави.

Зокрема, в повідомленні зазначається, що державним підприємством «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України» фактично зараз керує Леонід Богданов, який був ставлеником заступника глави Адміністрації президента Януковича – Андрія Портнова, і призначений на посаду у вересні 2013 року наказом тодішнього міністра юстиції України Олени Лукаш.

На даний момент, як відзначають в «ІРПТ», згаданий чиновник щоб уникнути люстрації перейшов на посаду заступника директора ДП «Інформаційний центр», але фактично повністю ним керує.

У повідомленні наголошується, що Леоніду Богданову на посаді керівника таких державних підприємств як «Інформаційні судові системи» та «Інформаційний центр», за сумнівні судові рішення вдалося стягнути з підприємства близько 21,5 млн грн.

Крім цього, відзначають в «ІРПТ», з вересня 2013 року пан Богданов продовжив дії проти приватного підприємства з відбирання власності вже на іншому ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України.

В кінці 2013 ДП звернулося в Господарський суд Києва з новим позовом аналогічного вищезазначеного змісту. Революція Гідності і втеча Віктора Януковича дозволили «ІРПТ» виграти у першій інстанції зазначену справу.

Однак незабаром Київським апеляційним господарським судом було скасовано рішення Господарського суду та задоволено позов ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції. З підприємства стягнуто 14,093 млн грн за послуги по оренді, які були надані протягом 2006-2011 років.

«Це фактично експропріація. Суди не звернули уваги на те, що договір, за яким стягуються кошти був виконаний ще в 2011 році і давно припинено, ні на те, що сторони все це час не мали жодних претензій один до одного щодо виконання договору, ні на те, що на момент подачі позовної заяви минули строки позовної давності для стягнення грошових коштів», – відзначають в «ІРПТ».

Крім цього, юристи підприємства зазначають, що суди не тільки грубо порушили норми цивільного законодавства, оскільки незаконно визнали недійсним договір.

Підприємство оскаржило прийняті проти нього рішення Вищого господарського суду України, але справа розписали на колишнього голову цього суду – суддю Господарського суду Віктора Татькова.

«Це сталося не випадково, оскільки Татьков в. І. є кумом Януковича і партнером Богданова і Портнова за «реєстрів Мін’юсту», і ми не збираємося миритися з тим, що методами «сім’ї» вже нова влада продовжує відбирати власність у бізнесу», – зазначають в «ІРПТ».

Враховуючи викладене, підприємство просить президента України втрутитися «для захисту прав суспільства і з метою недопущення повернення практики часів Януковича».

НБН

Залишити відповідь

Top