Регіональні сайти Люстрації 2.0

Під люстрацію можуть потрапити й виборні посади

Петренко

Коло осіб, які підлягатимуть люстраційній перевірці, можуть розширити і включити до цього списку виборні посади. Крім того, можуть запровадити інститут індивідуальної амністії щодо окремих осіб.

Про це заявив у середу на засіданні уряду міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє Урядовий портал.

«Перший крок у цьому напрямку вже зробив парламент, який прийняв закон, за яким до вищого офіцерського складу Збройних Сил може бути застосована спеціальна процедура амністії, якщо цього потребують інтереси національної безпеки й оборони», – зазначив Петренко.

Він також зауважив, що планується запровадження механізму відповідальності керівників державних органів за саботаж або невиконання Закону про очищення влади.

«На жаль, ми фіксуємо випадки, коли деякі керівники органів територіального рівня намагаються саботувати проведення люстраційних перевірок. Ми пропонуємо ввести жорстку відповідальність щодо цих осіб, як на дисциплінарному рівні, так і на рівні кримінальної відповідальності», – наголосив міністр.

Окрім того, Петренко поінформував, що Мін’юст спільно з народними депутатами та експертами Венеціанської комісії створили робочу групу з удосконалення положень закону про очищення влади. За його словами, передусім йдеться про уніфікацію положень цього закону про очищення влади і закону про відновлення довіри до судової системи щодо проведення перевірки суддів. Другий блок новацій стосується створення незалежного органу, який займатиметься реалізацією закону та підпорядковуватиметься безпосередньо уряду.

«При Мін’юсті сформують потужний Департамент люстрації, який може бути трансформований у відповідний незалежний орган», – підкреслив міністр.

Укрінформ

Залишити відповідь

Top