Регіональні сайти Люстрації 2.0

Під люстрацію попадуть 1 мільйон посадовців – Яценюк

Яценюк

Під дію закону про люстрацію, прийнятого українським парламентом у вівторок, потрапляє близько 1 млн людей.

Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні уряду в середу.

“За нашими підрахунками, під дію цього закону підпадає близько 1 млн різного роду чиновників, держслужбовців, співробітників правоохоронних органів”, – сказав він.

За словами глави українського уряду, під цей закон потрапляє вся вертикаль української влади. Для виконання цього документа прем’єр доручив створити комісію з перевірки діючих членів Кабміну та заступників міністра, а також всіх керівників органів центральної виконавчої влади на предмет відповідності закону України про люстрацію.

Також прем’єр доручив Міністерству юстиції невідкладно сформувати єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосована люстрація, а керівникам центральних органів виконавчої влади невідкладно створити комісії з люстрації в кожному міністерстві.

Також, за словами Яценюка, буде створена громадська рада з люстрації при Міністерстві юстиції.

Нагадаємо, Верховна Рада вчора 16 вересня підтримала в другому читанні і в цілому закон про люстрацію. “ЗА” проголосував 231 народний депутат з 246 зареєстрованих.

Як відомо, законопроект передбачає створення люстраційного органу. Текст закону поки не опублікували на сайті парламенту.

Gazeta.ua

Залишити відповідь

Top