Регіональні сайти Люстрації 2.0

Під ранок, о 04.30, Верховна рада таки прийняла закон про бюджет-2015

Бюджет

За відповідний законопроект №1000 “Про державний бюджет України на 2015 рік” з поправками прем’єр-міністра України проголосували 233 народні депутати, передає Еспресо.TV.

“Проти” проголосували 27 депутатів, утрималися – 9, не голосували 60, всього в залі присутні 329 депутатів.

Зокрема “Блок Петра Порошенка” майже в повному складі підтримав бюджет (120 “за”, “проти” 1, утрималися – 2, не голосували 9, відсутні 18), “Народний фронт” дав 81 голос “за” із 82 депутатів (Турчинов відсутній), “Опозиційний блок” в повному складі (вірніше половина фракції, присутня в залі, 18 депутатів) висловились проти, позафракційні – 5 “за”, 7 “проти”, 1 утримався, не голосували 4, відсутні – 22, “Самопоміч” – “за”10, “проти” 2, утрималися 4, не голосували:14 Відсутні:2, “Радикальна партія Олега Ляшка” – “за” 17, не голосували 4, відсутні 1, ВО “Батьківщина” та “Економічний розвиток” також не голосувала за бюджет.

Прем’єр Яценюк, представляючи бюджет, відзначив, що закон про бюджет “не досконалий”, однак його переглядатимуть не пізніше 15 лютого.

“Цей бюджет як і всі попередні далекий від досконалості, тому бюджет переглядатиметься на пізніше 15 лютого.Ми його коригуватимемо у відповідності з результатами переговорів з міжнародними фінансовими установами”, – сказав прем’єр. За його словами, переговори з міжнародними кредиторами почнуться з 7 січня.

Він також наголосив, що ключова мета закону про бюджет зараз – фінансування оборони.

“Безпосередньо 80 млрд. грн. буде виділено на безпеку і оборону, додатково – 1,8 млрд., які ми будемо виплачувати всім мобілізованим, які будуть призвані до лав ЗСУ, додатково до цієї цифри додаються 2,9 млрд. – на інші органи та структури з оборони країни, 6 млрд. державних гарантій “Украоборонпрому” на придбання військової техніки.Загальний осяг видатків на оборону – 90 млрд. грн”, – сказав Яценюк.

Також для Києва передбачена субвенція у розмірі 1,9 млрд. грн. при внесенні змін до бюджету до 15 лютого.

“Для Києва ми передбачимо при внесенні змін до бюджету до 15 лютого – субвенцію у розмірі 1,9 млрд. грн. для виконання боргових зобов’язань”, – заявив Яценюк.

У державному бюджеті на 2015 рік також передбачено капітальні вкладення в розмірі 1 млрд грн.

“Будуть також передбачені капітальні вкладення в розмірі 1 млрд грн будуть виділятися і розподілятися для реалізації інфраструктурних проектів”, – заявив Яценюк.

“Ми направимо додатково 200 млн грн на закупівлю техніки для гасіння пожеж, це техніка буде українського виробництва”, – заявив голова уряду.
Проект держбюджету-2015 передбачає 30 млн. грн. на реалізацію цифрової програми по забезпеченню виборів і референдумів.

“30 млн грн ми переводимо на реалізацію цифрової програми по забезпеченню виборів і референдумів. У наступному році у нас будуть місцеві вибори, тому із загального фінансування ми виділяємо ці кошти на фінансування цієї програми”, – заявив Яценюк

Також у бюджеті передбачено виділення 500 млн. грн. на добудову дитячої лікарні Охматдит. Ряд статтей видатків в галузі медицини, зокрема щодо забезпечення програм гемодіалізу та закупці цифромих мамографів будуть профінансовані після 15 лютого.

Серед поправок до законопроекту про бюджет, запропонованих прем’єром, також скорочення дотацій НАК “Нафтогазу” до 32 млрд. грн. у наступному році.
“У поточному році ми профінансували дефіцит Нафтогазу в обсязі 110 млрд грн. У 2015 році ми передбачаємо триразове скорочення цього показника – до 32 млрд грн. Ця дотація буде скорочена за рахунок підвищення тарифів до ринкових розцінок”, – сказав Яценюк.

Відзначимо, частина депутатів пропонували перенести голосування по держбюджету на день, оскільки прийняті сьогодні закони відзначаться на формуванні дохідної та розхідної частини бюджету, а отже депутати не бачили реальних показників бюджету. Однак ця пропозиція не знайшла підтримки у більшісті.

Фінансовий обзор

Залишити відповідь

Top