Регіональні сайти Люстрації 2.0

Під РНБО вимагали люстрації чиновників

фото: gazeta.ua
фото: gazeta.ua

Рада національної безпеки та оборони потребує повної люстрації. З такими вимогами у понеділок, 21 липня, під будівлю РНБО вийшло близько півсотні активістів.

“Зараз на сході України проходить антитерористична операція. Ми бачимо, що останнім часом дії та плани нашої армії якимсь чином стають відомі стороні ворога.

Відповідальний за національну безпеку саме цей орган – РНБО. Попри обіцянки повної люстрації всіх державних структур та звільнення всіх представників “Партії Регіонів”, у РНБО досі не пройшла чистка. Апарат РНБО очолює людина Андрія Клюєва – Олег Гнатцов. Ми вважаємо, що саме він причетний до зливання інформації про українську армію”, – говорить один із учасників акції, Сергій Сеник. За його словами, якщо після цього пікету до активістів не дослухаються, мітинги повторюватимуться:

“Ми проводитимемо такі заходи знов і знов, доки в РНБО не відбудуться зміни. Якщо Секретар Ради національної безпеки та оборони України Андрій Парубій не дослухається до наших прохань, вважатимемо, що і він – куплена людина”.

Під час мітингу пікетувальники розгорнули українські національні знамена та прапори “Правого сектора”. У руках тримали транспаранти “Апарат РНБО – корупціонери та зрадники! Гнатцов, іди геть!”, “Геть корупцію та “сім’ю” з РНБО! Олег Гнатцов у відставку!” та вигукували гасла із закликами люструвати чиновника.

“Гнатцов співпрацює з Росією. У нас є свої джерела інформації та докази, але поки що ми не будем їх оприлюднювати. Ця людина, як і весь орган в цілому, відповідає за безпеку України, у її руках зосереджена відповідальність і за долі солдат”, – говорить хлопець у червоній футболці з плакатом “Геть Гнатцова з РНБО!”. Як і майже всі інші пікетувальники, він має закрите обличчя.

“Нажаль, зі зміною влади в Україні поки не все змінилося. Переслідування за позицію, яка суперечить поглядам чиновників, все ще існують. Тому ми змушені про всяк випадок закривати обличчя з метою власної безпеки”, – говорять активісти.

У самій же Раді національної безпеки та оборони обіцяють дослухатися до вимог активістів:

“Якщо зібралися люди, значить, існує якась проблема. Не можу сказати, чи будуть здійснюватися кадрові зміни – це питання не до мене. Але я донесу вимоги активістів до Секретаря РНБО, ми працюватимемо над вирішенням цих проблем”, – зазначає заступник Секретаря РНБО та екс-виконувач обов’язків Міністра оборони Михайло Коваль.

“Ми розробили законопроект “Про очищення влади”, який передбачає глобальні зміни системи. Туди входять такі пункти, як перевірка на детекторі брехні всіх представників влади та держави – від президента до міліціонера, реформи всіх органів за стандартами ЄС, набір нових чиновників до усіх держструктур на умовах відкритих конкурсів тощо. Але коментувати люстрацію якогось конкретного чиновника, за прізвищем, наразі не маємо змоги”, – коментують ситуацію у прес-службі Люстраційного комітету.

Олександра Горчинська, Gazeta.ua

Залишити відповідь

Top