Регіональні сайти Люстрації 2.0

Підсумки роботи Антикорупційного бюро з’являться не раніше наступного року

Антикорупційне бюро

Перші результати роботи Національного Антакоррупційного бюро, створення якого схвалила Верховна Рада, в найкращому випадку можуть з’явитися на початку наступного року. Таку думку в коментарі Корреспондент.net висловив керівник Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

“На створення бюро піде кілька місяців. Тому реальну його роботу раніше наступного року ми не побачимо. В найкращому випадку на початку майбутнього року”, – сказав він.

Разом з тим Фесенко зазначив, що ефективність роботи органу залежатиме від того, наскільки рішучим буде його голова і чи достатньо буде політичної волі у вищого керівництва країни для боротьби з елітної корупцією.

“Я думаю, дії в цьому напрямку будуть, оскільки був дуже сильний тиск суспільства і тиск наших міжнародних партнерів”, – додав Фесенко.

У свою чергу політолог Михайло Погребинський у коментарі Корреспондент.net висловив думку, що ухвалення антикорупційних заходів, ініційованих президентом, в тому числі і рішення створення Антикорупційного бюро є популістським рішенням. Крім того, на думку експерта, під виглядом боротьби з корупцією влада буде зводити рахунки зі своїми конкурентами.

“Боротьба з корупцією заснована на повазі закону, якщо цього немає, можна говорити тільки про сміттєву люстрацію. У нас ніхто не виконує закон. Починаючи від президента і далі по всій вертикалі. Очікувати, що у нас буде реальна боротьба з корупцією в ситуації повного правового свавілля, це просто смішно”, – сказав Погребинський.

Як повідомляв Корреспондент.net, Верховна Рада 278 голосами підтримала створення Національного антикорупційного бюро. Депутати також домовилися проголосувати за даний законопроект на засіданні 14 жовтня без обговорення.

За словами голови Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Віктора Чумака, в штат органу увійдуть 700 осіб, серед яких будуть оперативні і слідчі працівники з юридичною або економічною освітою.

Корреспондент.net

Залишити відповідь

Top