Регіональні сайти Люстрації 2.0

Після “сміттєвих люстрацій” в хід ідуть палки та гранати

граната

В Україні відсутня комунікація громадськості та влади, а політичне насильство стало звичним явищем. Таку думку у коментарі УНН висловив політолог Андрій Мішин.

“Ми вже пройшли „сміттєві люстрації“. Сьогодні в хід ідуть палки та гранати. Насильницькі методи, що використовувалися під час революції гідності, продовжують використовуватися багатьма політичними силами, незважаючи на те що підстав і приводів для цього вже немає ”, – стверджує політолог.

На думку А.Мішина, вирішити проблему можна за допомогою формування не тільки відповідальної влади, а й відповідальної опозиції, а інструментом конструктивної критики має стати працюючий тіньовий уряд. Політолог, втім, вважає, що Опозиційний Блок із своєю роботою по створенню такої інституції не впорався, не зміг налагодити, навіть, постійних галузевих та регіональних моніторингів дій влади.

“Наша ситуація не зовсім унікальна. Я б назвав її „брудною демократією“. Вседозволеність і відсутність правил, відхід від відповідальності призвели до розвалу парламентаризму. У Верховній Раді, як у верховному представницькому органі, повинен вироблятися консенсус. Зараз цього не відбувається. Панує руйнівна для держави отаманщина ”, – відзначає експерт.
На думку експерта, повернення до “не брудної” демократії має розпочатися із парламенту, народні обранці мають показати приклад виборцям та перейти від конфронтації до діалогу, бо інакше уникнути кровопролиття складно.

Як повідомляв УНН, 31 серпня після ухвалення змін до Конституції в частині децентралізації під будівлею парламенту почалися сутички. Протестувальники почали закидати правоохоронців петардами і димовими шашками, пізніше один з протестувальників кинув у групу силовиків бойову гранату. У події під Радою постраждали близько 150 осіб. Троє бійців Нацгвардії загинули.

Крім того, МВС затримало 30 осіб, зокрема й того, хто кинув гранату в групу бійців Національної гвардії.

УНН

Залишити відповідь

Top