Регіональні сайти Люстрації 2.0

Політичним партіям нагадали стерегтися “дружби” зі старим режимом

Верховна рада

Громадські організації звернулися до політичних партій напередодні виборів із застереженням щодо спроб “провести до нової Ради представників старого режиму”.

Про це йдеться у відкритому зверненні, яке оприлюднене на сайті руху ЧЕСНО.

На думку активістів, “існує реальна загроза, що серед кандидатів буде чимало людей, яким не місце в українському парламенті”.

Від партій, які братимуть участь у виборах, вимагають не висувати за партійними списками чи в мажоритарних округах кандидатів – депутатів нинішнього скликання, які голосували за диктаторські закони 16 січня 2014 року.

Окрім того – осіб, які вчиняли дії чи публічні заклики, спрямовані проти незалежності та територіальної цілісності України, підтримували сепаратистів чи російську збройну агресію, а також причетних до корупційних дій.

“Не висувати за партійними списками чи в мажоритарних округах представників режиму Януковича, які переслідували учасників революції”, – закликають громадські організації.

“Ключові політичні сили не забезпечили зміни виборчого законодавства – парламент обиратимуть за закритими партійними списками та за мажоритарними округами. Не прийнято закон про люстрацію та “не заборонено в судовому порядку партії, що відкрито зазіхнули на демократичний лад та незалежність України”, – зазначено у зверненні.

“За цих обставин колосальна відповідальність лягає на кожну партію, яка висуває кандидатів на цих виборах”, – зазначено у зверненні.

Українська правда

Залишити відповідь

Top