Регіональні сайти Люстрації 2.0

Політологи допускають призначення бізнес-партнера Порошенко першим заступником Яценюка

парламент

Після очікуваного отримання Україною першого траншу кредиту МВФ можливі деякі перестановки в Кабміні, проте кардинальних змін чекати не варто. Такі думки в коментарях “Сегодня” висловили опитані політологи.

“Я не вірю, що після 12 березня поміняють мало не половину Кабміну. ​​Такі зміни вимагають серйозних погоджень всередині коаліції, і можуть дестабілізувати як саму коаліцію, так і уряд. У кращому випадку можлива заміна двох-трьох міністрів. Можливо, піде Демчишин – навколо нього багато конфліктів і скандалів. Що стосується Гонтаревої … Якщо вона і піде, то тільки за власним бажанням. Але робити цього вона поки не збирається … На мій погляд, ідеально було б ввести в Кабміні посаду першого віце-прем’єра з європейської інтеграції . Цю ідею підтримують і європейці. Чи не очікую я появи там Олега Ляшка, незважаючи на його заяви: його таланти краще розкриваються в якості нардепа. Персонально по Ігорю Кононенко (передбачуваний кандидат на посаду першого віце-прем’єра, давній бізнес-партнер Петра Порошенка – ред .): мені ця інформація здається правдоподібною. Тоді виникне питання з ротацією. Можливий відхід Геннадія Зубка “, – сказав Глава Центру прикладних політичних досліджень” Пента “Володимир Фесенко.

Солідарний з ним і директор Інститут глобальних стратегій Вадим Карасьов.

“По Кабміну я теж не очікую серйозних кадрових ротацій. Прибирати міністрів-іноземців економічного блоку? Це дискредитує ідею призначення іноземців. А введення нової посади першого віце-прем’єра з призначенням Ігоря Кононенко, в принципі, можливо. Щоб потім, в разі відставки Яценюка, або переформатування коаліції і Кабміну, Кононенко міг претендувати на посаду прем’єра. Чи не Гройсман, а саме він, адже роль Гройсмана у ВР Порошенко, мабуть, поки влаштовує “, – сказав нам Вадим Карасьов.
Глава фракції БПП Юрій Луценко вважає можливим говорити про кадрові перестановки в уряді тільки після отримання Україною першого траншу кредиту МВФ.
“Так, у нас є питання до уряду. Думаю, говорити про конкретику (кадрових ротаціях – Авт.) Ми повинні тільки після стабілізації українських фінансів, яка пов’язана з наданням Україні траншу МВФ. Тобто, давати оцінку роботі НБУ і Кабміну можна тільки після поповнення золотовалютних резервів. Сьогодні вони на такому рівні, коли будь-яке історична подія в парламенті, або необережна заява серйозного політика, можуть призвести до дестабілізації “, – сказав” Сегодня “глава фракції БПП Юрій Луценко.

На уточнююче запитання “Сегодня” про можливу відставку 5-9 міністрів, у тому числі і в економічному блоці Кабміну, Юрій Луценко відповів: “Моє джерело цього не підтверджує. Всі рішення будуть озвучені після 12 березня. Але поки я спростовую заяви про відставку 9 -ти міністрів, призначення першого віце-прем’єра Ігоря Кононенко “.

Сегодня

Залишити відповідь

Top