Регіональні сайти Люстрації 2.0

Порошенко каже, що українці виступають за повну люстрацію влади

фото: World Economic Forum
фото: World Economic Forum

Фаворит виборчої гонки виступає за дострокові парламентські вибори. На це, за словами Порошенка, є запит українців, які виступають за повну люстрацію влади: «По-перше, до парламенту знову повертається кнопкодавство. По-друге, коаліції вже не існує. По-третє, Рада повинна понести політвідповідальність за події на Майдані».

ВИБОРИ. За словами Порошенка, вибори мають пройти цього року після наведення миру на Донбасі. Експерти ж вважають, що для президента з урізаними повноваженнями «своя» парламентська більшість вкрай необхідна. З юридичної точки зору, розпустити Раду і призначити дострокові вибори новий президент може, якщо одна з фракцій вийде з коаліції, а протягом 30 днів не сформується нова. За словами експертів, такою фракцією може стати УДАР.

З тим, що вибори потрібні, згодні представники всіх фракцій. «Сьогоднішня коаліція, та й Рада в цілому, не в змозі виконувати волю народу», – сказав нардеп від УДАРу Валерій Карпунцов. Згодні на вибори і в. о. голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, і нардеп від ПР Ганна Герман.

ЮЛЯ. «Порошенку потрібно розкручувати свою партію «Солідарність» і на її основі після виборів до Ради формувати коаліцію», – вважає політолог Володимир Фесенко. Але в питанні дострокових виборів, як і в формуванні коаліції, в команді Порошенка очікують каверзів від Юлії Тимошенко. «Батьківщина» буде робити все, щоб зірвати дострокові вибори», – сказали «Сегодня» в штабі Порошенка. «Вони давно домовляються з ПР про коаліцію: деякі партії розуміють, що втрачають рейтинги і на дострокових виборах до Ради не потраплять», – сказав нам ударівець Валерій Карпунцов. Соболєв такі доводи відкидає: «Поки я керую фракцією, коаліції з ПР не буде».

КОАЛІЦІЯ. За словами Фесенка, більшість депутатів буде об’єднуватися не навколо «Батьківщини», а примикати до негласної депутатській групи Порошенка: «Йому будуть пропонувати дружбу і співробітництво і частина нинішніх і колишніх регіоналів (за словами Ганни Герман, Порошенко вже веде переговори з людьми, які мають вплив на ПР. – авт.). Але навіщо Порошенку коаліція, яка буде підтримувати його кілька місяців, а потім почне сипатися? А переговори, про які говорить Герман, можуть вестися у питаннях призначення в Раді глав МЗС і Міноборони. І, думаю, такі переговори Порошенко веде не тільки з регіоналами».

Сегодня

Залишити відповідь

Top