Регіональні сайти Люстрації 2.0

Порошенко пропонує замінити люстрацію виборами

фото: Global Panorama
фото: Global Panorama

Президент України Петро Порошенко вчора, 21серпня, побував з робочим візитом у Миколаєві, де мав можливість поспілкуватися на тему дострокових парламентських виборів, про якi тільки і говорять у кулуарах Верховної Ради і Кабміну останні тижні.

Порошенко постарався запевнити на брифінгу журналістів, що рішення про розпуск Ради буде приймати тільки після консультацій з керівниками фракцій і керівництвом парламенту, враховуючи при цьому волю народу.

«Рішення буде прийнято тоді, коли настануть конституційні підстави, а їх час, як відомо всім, припадає на День незалежності», – цитує Порошенка «Преса України».

Варто відзначити, що Порошенко любить приймати доленосні рішення в знакові дні, тому ще кілька місяців тому експерти прогнозували розпуск парламенту на 24 серпня.

Продовжуючи діалог з журналістами, президент також вирішив пов’язати питання дострокових виборів і проблему люстрації влади, чого вимагали ще взимку люди на Майдані. Але цей процес активно гальмується діючими чиновниками, які бояться назавжди бути відірваними від бюджетної годівниці.

«У своїх рішеннях я буду керуватися прагненням українського народу, а він вимагає перезавантаження, вимагає люстрації. Вибори – це найкраща форма люстрації», – додав Порошенко.

За словами президента, на даний момент більше 80% українців виступають за проведення дострокових виборів у Верховну Раду, тому він сам схиляється до такого рішення.

Правда, проблема полягає не тільки в розпуску діючого складу ВР, а й у вирішенні питання проведення дострокових виборів у проблемних регіонах – на Донбасі і в Криму, без участі яких в майбутньому можуть виникнути питання щодо легітимності Ради нового скликання.

Преса України

Залишити відповідь

Top