Регіональні сайти Люстрації 2.0

Прем’єр доручив перевірити посадових осіб фіскальної служби

Фіскальна служба

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк ухвалив рішення про початок службового розслідування щодо діяльності вищих посадових осіб Державної фіскальної служби (ДФС), заявив сам глава уряду на нараді в ДФС, передає Інтерфакс-Україна.

Голова ДФС назвав несподіваним рішення Кабміну про службове розслідування стосовно керівництва відомства.

Нардеп Хомутиннік розповів ГПУ, як митники беруть хабарі за експорт горіхів: “На час проведення службового розслідування уряд України відсторонює керівництво ДФС”, – сказав прем’єр.

Яценюк уточнив, що мова йде як про главу відомства Ігоря Білоуса, так і про його першого заступника, що займається податковою міліцією, Володимира Хоменка, і заступника Анатолія Макаренка , що опікується митницею.

Прем’єр пояснив своє рішення скаргами бізнесу на корупційні схеми, що зберігаються у роботі відомства.

“Перші півроку (ДФС) почала працювати, як очікували українці після Майдану, другі півроку – як завжди. Я миритися не буду”, – сказав він.

Водночас глава уряду зазначив, що у керівництва ДФС є можливість довести свою ефективність, інакше рішення будуть ухвалені по всій вертикалі відомства.

Прем’єр-міністр висловив думку, що в найкоротші терміни аналогічні рішення будуть ухвалені щодо співробітників Служби безпеки України, Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ на предмет участі в корупційних податкових і митних схемах.

“Я також мав розмову з президентом України і переконаний, що глава держави, якому підконтрольна Служба безпеки України, проведе аналогічні кадрові чистки в СБУ. Також переконаний, що будуть проведені аналогічні кадрові чистки в Генеральній прокуратурі України, а то у нас ті, хто повинен охороняти закон, охороняються від закону. Також дав доручення міністру МВС і внутрішньої безпеки провести внутрішнє розслідування і кадрові чистки в системі МВС”, – повідомив Яценюк і підкреслив, що ці корупційні схеми “повинні бути знесені”.

Прем’єр зазначив, що підсумки діяльності державної комісії з розслідування будуть публічними.

Нагадаємо, у листопаді 2014 року в Державній фіскальній службі України в рамках виконання норм закону про очищення влади (люстрації) звільнили 73 чиновників, включаючи керівників центрального та обласних апаратів, керівників податкових інспекцій, співробітників податкової міліції і трьох митників вищої керівної ланки.

Голова ДФС назвав несподіваним рішення Кабміну про службове розслідування стосовно керівництва відомства
Рішення уряду про проведення службового розслідування стосовно керівництва Державної фіскальної служби стало несподіванкою, проте воно дозволить виявити “плюси і мінуси” в роботі відомства та виправити помилки, повідомив журналістам глава ДФС Ігор Білоус, передає УНІАН.

“Є плюси і мінуси. Давайте шукати проблеми, які є. Кожен, хто прийшов на роботу, повинен відповідати за свою роботу. Я готовий відповісти за роботу, яку я робив. Якщо будуть факти, будемо з ним розбиратися, – сказав Білоус. – Досить несподіване рішення. Але рішення уряду – це рішення уряду. Давайте дивитися”.

Також глава ДФС розмістив у своєму Facebook посилання на матеріал про успіхи свого відомства: “У січні поточного року розпочали 708 кримінальних проваджень. Частина з них – тяжкі і особливо тяжкі злочини. За останній місяць вдалось відшкодувати на користь держави майже 94 млн грн збитків”, – написав Білоус.

newsru.ua

Залишити відповідь

Top